כללי תזונה

8 סימנים שאתם אוכלים יותר מדי סוכר!

כל אדם עלול לגרום לרמות גבוהות של סוכר בדם, ולא להבחין בנזק.

כדי למנוע סיבוכים, כדאי לדעת את הסימנים שאתם אוכלים יותר מדי סוכר.

8 סימנים שאתם אוכלים יותר מדי סוכר

תמיד רעבים

אחרי שאכלתם ארוחת צוהריים ואפילו קינוח, אתם מוצאים את עצמכם מחפשים עוד אוכל? זה סימן שאתם אוכלים יותר מדי סוכר. כאשר צורכים יותר מדי סוכר, הגוף לא מצליח לקבל אנרגיה ומבקש אוכל שוב ושוב, נסו לא לשתות משקאות מוגזים, לאכול קינוחים מוגזמים, ונסו לא לשים סוכר בקפה או תה שלכם.

עייפות מוגברת

האם הרגשתם פעם עייפים עוד לפני שקמתם? כשרמות הסוכר גבוהות, לפעמים הגוף לא יכול לאגור ולספוג גלוקוז כראוי. כתוצאה מכך האנרגיה מנוצלת בצורה לא יעילה ותאי הגוף לא מקבלים את הדלק שהם צריכים. זו הסיבה שאתם מרגישים עייפים ללא סיבה. אם אתם לא יכולים לוותר על סוכר, לפחות החליפו בתחליפים יותר בריאים, כמו דבש או סילאן למשל.

ריפוי איטי של פצעים וחתכים

האם שמתם לב שהפצעים והחתכים שלכם מחלימים לאט יותר מהרגיל? זה כנראה כתוצאה מרמות גבוהות של סוכר. רמות גבוהות עלולות להוביל לזרימת דם לקויה.

יובש בפה

יובש בפה וצמא הם תגובות לאובדן נוזלים. הימנעו משתיית מיצים, הן מכילות המון סוכר. במקום זאת, נסו להוסיף למים שלכם חתיכת לימון או תותים.

מחלות זיהומיות

דלקות ומחלות כמו דלקת שתן למשל, יכולות להופיע אצל גברים ונשים כאחד. עם זאת, לעיתים זה מתרחש אצל נשים עם רמות סוכר גבוהות. כמות של סוכר גבוהה עלולה ליצור סביבה נוחה יותר לצמיחת חיידקים. אכלו כמה שפחות סוכר.

עור יבש

רמות סוכר גבוהות בגוף גורם למתן שתן בתכיפות. מתן שתן מוגזם עלול לייבש את הגוף שלכם ולייבש גם את העור.

קשיי ריכוז

כולנו כילדים או כבני נוער היינו לוקחים שוקולד לבית הספר כדי "להתרכז" במבחן. רמות סוכר גבוהות מונעות את כניסת הגלוקוז לתאי המוח והמוח עלול לחוות קשיים בהשגת אנרגיה, וכך להשפיע על מהירות החשיבה וקבלת ההחלטות.

ראייה מטושטשת

ראייה מטושטשת עלולה להיגרם על ידי רמות סוכר גבוהות בדם. סוכר עשוי להשפיע על תאי העיניים ולאבד את יכולת העין להתמקד כראוי.