עור

היזהרו! אלה המזונות שגורמים לנפיחות מתחת לעיניים

העיניים שלנו הן כמו החלונות לנשמות שלנו. חיוני לשמור עליהן בריאות וזוהרות, עם זאת, לפעמים העיניים שלנו יכולות להיראות נפוחות או עייפות, מה שמעניק לנו מראה עייף ומבוגר יותר. מספר גורמים יכולים לגרום לעיניים נפוחות, והן כוללות חוסר שינה, אלרגיות או גנטיקה.

חשוב להיות מודעים שגם מזונות מסוימים עלולים לגרום לעיניים נפוחות.

אילו מזונות עלולים לגרום לעיניים נפוחות?

מזונות עשירים בנתרן

צריכת מזונות עשירים בנתרן עלולה לגרום לאגירת מים בגוף ולהוביל לעיניים נפוחות. מזון מעובד, מרקים משומרים, מזון מהיר וחטיפים כמו צ'יפס או בייגלה עמוסים בנתרן. צריכה מוגזמת עלולה לגרום לחוסר איזון נוזלים וכתוצאה מכך לנפיחות מסביב לעיניים. בחירת ארוחות טריות ללא חומרים מעובדים עשויה לעזור להפחית את הנפיחות מסביב לעיניים.

אלכוהול

בעוד ששתיית כוס יין או קוקטייל מדי פעם אינה מזיקה, צריכה מופרזת של אלכוהול עלולה לגרום להתייבשות, ולהוביל לעיניים נפוחות. אלכוהול הוא חומר משתן, מה שאומר שהוא מקדם איבוד נוזלים מהגוף, זה עלול לייבש את העור העדין סביב העיניים. כדי להימנע מעיניים נפוחות, רצוי לשתות אלכוהול במתינות רבה ולהתמיד בשתייה מרובה של מים או תה צמחים.

מוצרי חלב

מוצרי חלב, כגון חלב, גבינה ויוגורט, מכילים לקטוז וחלבונים שאנשים מסוימים עשויים להיות לא סובלניים או רגישים אליהם. במקרים כאלה, צריכה של מוצרי חלב עלולה להוביל לדלקת ולאגירת נוזלים, המתבטאת בעיניים נפוחות. אם אתם חושדים שחלב גורם לנפיחות סביב העיניים שלכם, שקלו להפחית את צריכת החלב שלכם לזמן מה כדי לראות אם יש שיפור. לחילופין, קיימות היום בשוק חלופות שונות ללא חלב, כמו חלב שקדים, סויה או גבינה טבעונית.

מזונות המכילים גלוטן

עבור אנשים עם רגישות לגלוטן או צליאק, צריכת גלוטן יכולה לעורר תגובה חיסונית בגוף, מה שמוביל לדלקת. דלקת זו יכולה להתבטא כעיניים נפוחות או שקיות מתחת לעיניים. מזונות כמו חיטה, שעורה, שיפון ומזונות מעובדים מסוימים עשויים להכיל גלוטן. אם אתם חושדים שגלוטן עלול לגרום לעיניים הנפוחות, התייעצו עם רופא ושקלו להוציא גלוטן מהתזונה שלכם כדי לראות אם יש השפעה חיובית.

מזונות עתירי סוכר

צריכת כמויות מופרזות של מזון ומשקאות ממותקים עלולה לגרום לעלייה מהירה ברמות הסוכר בדם, מה שמוביל לדלקת ואגירת נוזלים. תגובת הגוף לצריכת סוכר גבוהה עלולה לגרום לנפיחות סביב העיניים. הפחתת צריכת חטיפים מתוקים, משקאות מוגזים וקינוחים יכולה לעזור להקל על נפיחות בעיניים ולקדם את הבריאות הכללית.