כללי תזונה

15 היתרונות הטובים ביותר של פלפל ירוק

פלפל ירוק מועיל לבריאותנו בכמה דרכים. יש לו טעם מריר בדרך כלל(בגלל שהוא עדיין לא הבשיל עד הסוף), וניתן להוסיף אותו למנות וארוחות רבות ולהנות מהיתרונות שלו.

יתרונות פלפל הירוק לבריאות

 1. פלפל ירוק מכיל ויטמינים ונוגדי חמצון רבי עוצמה. הם מכילים ויטמינים A, B, B6, B9, ו- C, המסוגלים לאזן את ההשפעות של הרדיקלים החופשיים בגופנו ולשמור על הבריאות הכללית שלנו.
 2. התכונות האנטי דלקתיות של פלפלים ירוקים עשויים להקל על כאבים ונפיחות הקשורים להפרעות עצם כמו דלקת מפרקים ניוונית, דלקת מפרקים שגרונית וכו'.
 3. חולי אסטמה יכולים להפיק תועלת רבה מפלפלים ירוקים שמלאים בפיטונוטריינטים, קבוצה של תרכובות צמחיות בעלות יכולת להרגיע את מעבר הנשימה ולהוריד התנשפות. התרכובות האלו ידועות גם כמקדמות בריאות כללית טובה יותר של בני אדם.
 4. פלפל צ'ילי ירוק עשוי להוריד את הסיכון למחלות לב וכלי דם. הסיבה מאחורי זה שהוא עשיר בויטמין C. והיא חיונית למניעת קרישי דם כמו גם מחלות הקשורות לדום לב, שבץ וכו'.
 5. תכולת ויטמין B6 וויטמין B9 בפלפלים ירוקים לוקחים חלק בהפחתת רמת ההומוציסטאין בגופנו.
 6. אין דבר יותר טוב מסיבים תזונתיים של פלפלים ירוקים. הגדלת צריכת הפלפלים הירוקים יחד עם תזונה בריאה, תביא להגנה על מעי הגס מפני השפעות מזיקות של חיידקים.
 7. פלפל מכיל כמויות גבוהות של ויטמין B6 , שהוא אחד ממרכיבי התזונה החיוניים ביותר לגופנו.
 8. פלפל ירוק עשוי לשמור על העצמות והשיניים שלנו חזקות ובריאות. זה עוזר באופן כללי על בריאות הפה שלנו.

יתרונות פלפל הירוק לעור

 1.  תכונות נוגדות החמצון של פלפלים ירוקים הופכות אותם לסופר יעילים נגד נזקי חמצון הנגרמים מרדיקלים חופשיים. ויטמינים נוגדי חמצון שונים הקיימים בסוג הזה של הפלפלים, יכולים להקל על היווצרות הקולגן בעור ולשמור עליו מוצק ובריא ולחסום נזקים .
 2. מיץ פלפל ירוק שימושי מאוד במאבק בכל סימני ההזדקנות ושמירה על בריאות העור שלנו.
 3. הפיטונוטריינטים של פלפלים ירוקים יעילים מאוד בריפוי פריחות, כתמים, אקנה ודלקות עור אחרות.
 4. ניתן לטפל בזיהומים מסוימים כמו בכף הרגל למשל, הרפס זוסטר וכו' בפלפל ירוק בשל תכונותיו האנטי בקטריאליות והאנטיפטרייתיות.

יתרונות פלפל הירוק לשיער

 1. פלפלים ירוקים הם מקור מצוין לסיליקון טבעי, שמועיל מאוד לשיער שלנו.
 2. כאשר נכלול מיץ פלפל ירוק בתזונה ביומית שלנו, זה עשוי להמריץ את צמיחת השיער באופן טבעי.
 3. אם אתם סובלים מקצוות מפוצלים, פלפלים ירוקים עשויים לעזור לכם. הוא מכיל הרבה ויטמין C, אשר מקל על ספיגת הברזל.