עור

טיפוח העור בימי הקיץ החמים

הקיץ נהיה חם יותר משנה לשנה. ואנחנו רוצות לשמור על עור פנים בריא וחלק ללא סימני פיגמנטציה. פיגמנטציה וכתמי עור, הזדקנות עור מוקדמת, עלולה להיגרם מהשמש.

הנה כמה שלבי טיפול שניתן לעשות אותם בבית:

שלב 1: ניקוי

הצעד החשוב ביותר בטיפוח העור בקיץ הוא ניקוי פנים מכל לכלוך, וזיעה. החום עלול לייצר עודף שמן על העור. לכן, שטפו את הפנים במים קרים כדי להסיר זיעה ואבק שהצטברו על הפנים.

לפני כל יציאה חשוב למרוח קרם הגנה, כדי שלעור לא ייגרם נזק. אם אתם משתמשים בתכשירי ניקוי פנים, בחרו את התכשירים אשר מכילים ויטמין C, כדי להגביר את ייצור הקולגן בעור.

שלב 2: טונר

טונר הוא מי פנים. ישנם סוגים רבים של מי פנים, חלקם סמיכים (כמו קרם) וחלקם נוזליים.

במהלך הקיץ, העור נוטה לייצר עודף של שמן שעלול להצטבר בנקבוביות פתוחות בעור הפנים, מה שגורם לפצעונים. שימוש בטונר שמכינים בבית (עם אלוורה או מלפפון למשל) או טונר עם מרכיבים טבעיים ישפר את גוון העור העמום , לעור חלק ונעים.

שלב 3: לחות

לאחר שאנחנו מנקים היטב את הפנים, מגיע השלב להחדיר לחות לעור. החום עלול לקחת את הלחות מהפנים שלנו. לכן, חשוב למרוח קרם לחות. זכרו שאתם צריכים לבחור קרם לחות לפני סוג העור שלכם.

תוכלו לדעת את סוג העור שלכם בעזרת הכתבה איזה סוג עור יש לי?

חשוב מאוד לא לוותר על השלב הזה.

לאחר שביצעתם את כל השלבים, עוד צעד חשוב הוא לשים קרם הגנה שמתאימה לעור פנים, קרני השמש יכולים לגרום לפיגמנטצית עור הפנים,כתמי עור וכו'.

בנוסף, ישנם כמה "טיפולים" טבעיים שתוכלו להכין בעצמכם בקלות ולטפל בעור הפנים במקרה ונתקעתם בלי תכשירי ניקוי:

1.האלוורה היא מצוינת לקיץ. תוכלו להשתמש בג'ל של האלוורה, להקפיא לקוביות קטנות, ולשפשף את הקוביה על הפנים לפני החשיפה לשמש. אפשר להשתמש גם לפני איפור, ואפילו לפני השינה.

האלוורה עשויה לגרום לפנים שלך להיראות רעננות וזוהרות. האלוורה מכילה מרכיבים שאחראיים לספק תכונות אני דלקתיות שמפחיתות דלקות עור.

2.הבננה היא עוד פרי שמצויין לעור. תוכלו למעוך בננה ולהוסיף לה מעט חלב, או חלבון ביצה. לערבב, ולמרוח אותו באופן שווה על הפנים ולחכות 20 דקות. לאחר מכן שטפו במים קרים. הבננה מכילה לחות, אשלגן, וויטמינים E ו-C שגורמים לעור זוהר.

3.מיץ אבטיח, מיץ קוקוס ומיץ מלפפונים אחראים על קירור העור. תוכלו למרוח את המיצים האלה על הפנים כדי להרגיע את העור מהחום החיצוני. אבטיחים מכילים ויטמין A, B6 ו-C ועמוסים בליקופן וחומצות אמינו, אפשר גם לשתות את המיצים אלה באופן קבוע.