כללי עור

10 דרכים לטפל בנפיחות ועייפות מתחת לעיניים

אם אתם ישנים מעט מאוד, נוסעים לעיתים קרובות, מתמודדים עם ימים מעייפים, העייפות מופיעה ישר על הפנים שלכם. הפנים שלכם מתחילים להיראות עמומים ושחוקים.

אך אל תדאגו, כי יש לנו כמה טיפים לתת לכם כדי שתוכלו לטפל בזה.

דברים שגורמים לעור הפנים להיראות עייפים 

שינה לא מספקת

הסיבות למראה פנים עייף הן רבות, אך הסיבה הנפוצה ביותר היא חוסר שינה. שינה היא חלק חשוב בחיים, זה מרגיע את הלחץ, את הגוף והנפש. נסו לישון 7-8 לפחות, ונסו לישון מוקדם בלילה.

צריכת קפאין

שתיית קפה מוקדם בבוקר עלול להוביל לעור עמום ויבש, וברור שעור יבש יוביל גם לקמטים. לכן, רופאי עור רבים ממליצים לעבור לתה ירוק שיש בו פחות קפאין, או אם אתם לא יכולים לוותר על קפה- נסו קודם כל לאכול ארוחת בוקר מזינה עם המון מים, ורק לאחר מכן שתו את הקפה שלכם.

התייבשות

התייבשות יכולה לגרום לכם להיראות עייפים מאוד. כדי להתמודד עם בעיה זו- הקפידו לשתות מים, לפחות 2 ליטר ביום.

שימוש באיפור שפג תוקפו

אחת הסיבות הגרועות ביותר מאחורי בעיות עור שונים. לכל מוצר איפור יש תאריך תפוגה, כאשר משתמשים באיפור שפג תוקפו, העור שלכם עלול לפתח קמטים, עיניים צונחות, נקודות שחורות, וכתמים כהים. הקפידו לבדוק את מוצרי האיפור שלכם מדי פעם.

מזונות מעובדים, מלוחים או ממותקים

מזונות מעובדים לא רק ישמינו אתכם, אלא גם יהפכו את העור שלכם לנוראי. מזונות אלו עלולים להוביל לפירוק קולגן ולגרום להתפרצויות בעור, לקמטים וכתמים כהים. בסופו של דבר, הפנים שלכם יראו עייפים מהרגיל. מזונות מלוחים עלולים לייבש את העור ולגרום לו להיראות תשוש.

שינה על הבטן

התנוחות שאתם ישנים לא פחות חשובים. הגוף שלנו משחרר נוזלים מזרם הדם במהלך הלילה, הנוזלים הללו גם מצטברים סביב העיניים, כתוצאה מכך, תוכלו להתעורר בבוקר עם שקיות מתחת לעיניים. נסו לישון על הצד.

הצטננות/שפעת

אלרגיות, הצטננות, סינוסים וחום עלולים לגרום למראה עייף וליצור עיגולים שחורים מתחת לעיניים.

שפשוף עיניים

שפשוף עיניים עלול "להחשיך" את האזור שמסביב לעיניים. מה שעלול לגרום למראה עייף. בנוסף, שפשוף עיניים לעיתים קרובות עלול להזיק לעיניים שלכם, חלקיקי האבק הנמצאים בסביבת העיניים עלולים להוביל לשריטות בקרנית.

אור כחול

כאשר אתם בוהים זמן רב מדי במחשב, טלפון, ומסכי טלוויזיה, זה עלול לגרום ללחץ על העיניים ולהוביל ליובש, זה עלול לגרום גם לנפיחות מתחת לעיניים ולעיגולים שחורים וקמטוטים מסביב לעיניים. אם אתם עובדים עם מסכים- הקפידו לעשות הפסקות בין לבין ולהקדיש זמן בלי מסכים בכלל.

נסו את 10 העצות הטבעיות האלה

קוביות קרח

ההשפעות של קוביית קרח על הפנים הן מדהימות. קוביות קרח יכולות לטפל בכל בעיות  העור כמו פצעונים, דלקות, עיניים נפוחות, עיגולים שחורים, קמטים ועוד. זה עובד מצוין כאשר יש לכם שקיות או נפיחות מסביב לעיניים או בעור הפנים.

קחו מגבת דקה ועטפו קוביית קרח, שפשפו את העור, וברגע שהקרח נמס, נגבו את הפנים עם נייר.

שקיות תה/ירקות קפואים

זה אולי נשמע מוזר אבל אתם יכולים להשתמש בשקית של ירקות קפואים שבמקרר. שימו שקית של ירקות קפואים על העיניים בבוקר ברגע שאתם קמים, זה יגרום לכם להרגיש רעננים.

לטיפול בעיגולים נפוחים מתחת לעיניים, תוכלו לשים שקיות תה ירוק. נוגדי החמצון שבתה הירקות יפחיתו את הבעיות. שימו שקיות תה קפואות על העיניים ופשוט שכבו. לאחר מספק דקות, כאשר שקיות התה כבר אינן קרות, העבירו אותן מסביב לעיניים, שטפו את הפנים לאחר מכן.

כפית קרה

אם יש לכם עיניים עייפות ונפוחות, קחו שתי כפות והניחו במקפיא עד שהן מתקררות, לאחר מכן הניחו על שתי העיניים ולחצו בעדינות. הקור והלחץ יטפלו בשקיות מתחת לעיניים ובפנים העייפות.

קרם לחות

הקפידו במריחת קרם לחות על עור פנים נקיות כל בוקר. תוכלו לאחסן את קרם הלחות במקרר עבור אפקט קירור. זה עשוי למנוע עור עמום ויבש.

תרסיס לחות

תרסיס לחות ירענן את העור שלכם בכל שעה ביום, תרסיסים הם פתרון מהיר לעור הפנים, הם עשויים לרענן, להעניק לחות ולפנק את העור שלכם. רססו את הפנים שלכם והשאירו אותו למשך כמה דקות עד שהוא נספג.

ארוחת בוקר ומים

אנחנו רגילים לשתות כוס קפה ברגע אנחנו קמים מהמיטה. אך נסו להחליף את הקפה בארוחת בוקר מזינה וטעימה או משקאות שמיועדות לניקוי רעלים- והמון מים. זה יעזור לעור שלכם להתחדש בכל בוקר מבלי לייצר שקיות עיניים ומראה עייף.

מתיחת פנים בעזרת קוקו

מלבד כל העצות הטבעיות, הידוק קוקו גבוהה תפתח את העיניים שלכם, הקוקו יהדק וימשוך את העור כלפי מעלה, אם אתם צריכים להיראות רעננים באותו בוקר, נסו קוקו מתוח (אך לא מתוח מדי כדי שהשערות לא יתלשו).

איפור

אם אתם בכלל נראים לא בשיא שלכם- השתמשו במעט איפור. קונסילר, מעגל ריסים ושפתון קליל. המעגל ריסים פותח את העיניים, ושימוש בקונסילר יכול לטשטש את העייפות שנוצרת מתחת לעיניים.

התלבשו יפה

השתדלו להתלבש יפה, הדרך שבה אתם תתלבשו ישנה לחלוטין את המראה העייף שלכם.

תרגילים קלים בבוקר

בוקר טוב מתחיל בבוקר עם תרגילים קלים או מתיחות. עבור רוב האנשים, לקום מוקדם בבוקר היא משימה מורכבת, תרגילים קלים ומתיחות יעזרו לכם לא להיראות עייפים כל היום, זה עשוי להגביר את זרימת הדם ולשמור על הנפש והגוף שלכם ערניים.

אלו הם הטיפים שלנו איך להילחם במראה עייף כל בוקר, נסו את הדרכים האלו כדי לא להיראות עייפים.