טיפולים כללי

זה מה שיקרה אם תשימו לימון חתוך במטבח

לריחות יש השפעה חזקה עלינו. ריחות מסוימים יכולים לעורר זיכרונות, טובים ורעים כאחד. זה גם יכול להיות בעל השפעה פיזית על גוף האדם.

לימון הוא אחד מהפירות הבריאים ביותר שהטבע העניק לנו. בנוסף להיותו מקור עשיר של חומרים מזינים, מינרלים וויטמינים, הריח המרענן והייחודי של הלימונים מועיל מאוד לבריאותנו.

יתרונות ריח הלימון

ללימון יש יכולת לשפר את בריאות הלב, השיער והעור, כמו גם לסלק חיידקים, וירוסים מהגוף. מה שרוב האנשים לא יודעים זה שללימונים יש גם את היכולת לטהר את האוויר ולהסיר ריחות לא רצויים.

הלימון מכיל תרכובות רבות שמועילות לבריאות האדם, בין המרכיבים העיקריים של הלימון הם לימונן, טרפנים, פינן, סבינן, לינולול, גרניול, ברגמוטין וכו'.

רובנו אוהבים את ריח הלימון ומתארים אותו כבעל ריח מרענן. מסיבה זו הוא משמש במספר רב של מוצרי ניקוי ביתיים.

ארומתרפיסטים משתמשים בריחות לימון כדי לעזור לאנשים לשחרר רגשות של חרדה ולהחזרת הביטחון העצמי.

בנוסף ריח הלימון יכול להיות יעיל בהפחתת בחילות והקאות במהלך ההיריון.

ניחוחות של צמחים, עצים, עשבי תיבול, ופירות שימשו לטיפול בדלקות ודיכאון ולקידום שינה. ניחוחות אכן פועלים על המוח כמו רפואה.

ריחות עשויים לגרות את העצבים באף ולהוביל אותם למוח. הריחות עוברים בדרך כלל במערכת הלימבית של המוח, השולטת בקצב הלב, לחץ הדם, הנשימה, הזיכרון, רמות הלחץ והאיזון ההורמונלי.

איך להשתמש בלימון כדי להנות מיתרונות של ארומה וטיהור אוויר?

קחו לימון בגודל בינוני וחתכו אותו ל4 חלקים שווים(לא לחתוך עד הסוף, אלא להכניס את הסכין עד החצי) לאחר מכן, שימו מעט מלח בחלק הפתוח.

קחו סיר עם מים רותחים והרתיחו בו את הלימון עם המלח.

עם הטריק הפשוט הזה תוכלו לבטל ריחות רעים וגם לנקות את האוויר מחיידקים. ריח הלימון משפר את המיקוד ויש לו תכונות מרגיעות ומועילות כאשר אתם חשים בכעס, חרדה, או לחץ. ללימון יש גם תכונות אנטי-ויראליות ואנטי בקטריאליות המטהרות את האוויר שמסביב.