טיפולים כללי

היה או יש לכם לשון לבנה? אתם חייבים לקרוא את זה!

מהם הדברים הראשונים שכמעט כל רופא בודק באופן אוטומטי? הוא בדרך כלל בודק את קצב הלב שלנו, ואז ממשיך לבדוק את הלשון, ציפורניים, עיניים, ודברים אחרים שרלוונטיים למחלה שאתם מתמודדים איתה. 

הלשון היא אינדיקטור אמין מאוד לבריאות מערכת העיכול של האדם, כמו כן הכבד. למשל, אם אכלתם יותר מדי אוכל או שתיתם אלכוהול, סביר להניח שהלשון שלכם תהיה מצופה בשכבה חומה, צהובה, או לבנה. 

יש לנקות את הלשון באופן קבוע כדי להתרחק ממחלות חניכיים, בעיות בשיניים, וריח רע מהפה.

אם פעם הבחנתם בלשון לבנה- הנה דרכים להיפטר ממנה בצורה טבעית ובריאה:

שום

אכילת שום נא עשויה להיות דרך מצוינת להרוג את החיידקים הרעים, זה עוזר בניקוי הלשון. אך אנחנו לא ממליצים לצאת החוצה או להתקרב לאנשים אחרי אכילת השום.

אלוורה

אלוורה עמוסה בתכונות אנטי דלקתיות ומרגיעות. כל מה שעליכם לעשות הוא להוציא את הג'ל מהאלוורה, ולשקשק אותו בתוך הפה. תרגיל זה יהרוג את החיידקים בחניכיים ובלשון הקפידו לשטוף את הפה לאחר הפעולה עם כוס מים חמימים וחזרו על זה כמה פעמים לפני הצורך.

מלח

מלח הוא אחד הדברים הטובים ביותר לשימוש על מנת לנקות את הלשון. מרקם המלח עשוי להסיר בקלות פסולת ותאים מתים שהתיישבו על הלשון. עדיף למרוח מעט מלח על הלשון ולהבריש אותה בעזרת מברשת שיניים. לאחר מכן, יש לשטוף במים. חזרו על זה פעמיים ביום.

כורכום

כורכום הוא הרבה יותר מתבלין! הוא עמוס בתכונות חיטוי. סחטו חצי לימון לתוך קערה והוסיפו כפית כורכום. שפשפו את המשחה בעדינות למשך 2-3 דקות ולאחר מכן שטפו אותה במים חמימים. שימוש בכורכום הוא יעיל יותר מכל שימוש במוצר אנטיביוטי אחר. 

שטיפת פה מעשבי תיבול ומלח

צמחי מרפא ידועים כבעלי סגולות רפואיות והם משמשים המון זמן לטיפול במחלות שונות. עשבי תיבול כמו קמומיל, מרווה, ונענע עשויים לשמש לניקוי רעלים מהלשון. הרתיחו כף קמומיל, מרווה, ונענע בסיר קטן עם מים, תנו לזה להתקרר, הוסיפו כף מלח והשתמשו בזה כמי פה. מי פה טבעי, יעיל וקל להכנה!

שורה תחתונה

שמירה על היגיינת הפה היא חובה על מנת להרחיק חיידקים. הקפידו לשטוף את הפה לאחר כל ארוחה. לשון בצבע אחר חוץ מלשון ורודה היא לא סימן טוב. לשון מצופה היא מגעילה למראה, וגם עלולה להוביל לבעיות בריאותיות. לכן, אנחנו ממליצים לשמור על לשון ופה נקיים.