כללי עור

7 טעויות היגיינה שאנשים עושים כל יום מבלי לשים לב

לעיתים חלק מההרגלים היומיומיים שלנו עלולים להוביל להיגיינה אישית לא טובה מבלי שנשים לב. זה עלול להשאיר אותנו חשופים למחלות מסוימות.

זה בעיקר קורה בגלל מידע מוטעה או חוסר ידע. הנה כמה טעויות היגיינה שאנשים נוטים לעשות.

טעויות היגיינה

פילינג פנים יומי

נכון שפילינג פנים יכול להסיר תאי עור מתים, ולנקות את הפנים לעומק, ולספק עור חלק וצלול. אך לא כדאי לעשות את זה מדי יום. פילינג יומיומי עלול לגרום ליותר נזק מתועלת. זה יכול לגרות עור רגיש ולגרום לפנים להיראות אדומות ונפוחות.

שיתוף מוצרי קוסמטיקה עם אחרים

נשים נוטות לחלוק את האיפור ביניהן, אך חשוב לנו להדגיש כי שיתוף איפור הוא דרך קלה מאוד להעביר חיידקים מאדם אחד לאחר. זה עלול לגרום לפצעונים, אדמומיות ולגירוי העור. אפילו בין אחיות. שימו לב שאתם משתמשים רק בשלכם.

לא להתקלח מיד לאחר אימון

זה מצוין שאתם מתאמנים ולוקחים את הבריאות שלכם ברצינות. אבל חשוב להתקלח מיד לאחר הפעילות הגופנית. החיסרון הוא שכאשר אתם בבגדי ההתעמלות שלכם, החיידקים מקבלים יותר זמן לשבת על העור שלכם. בנוסף, הזיעה עלולה לגרות את העור. אז העדיפו להתקלח ברגע שתסיימו עם האימון, ואם זה לא אפשרי – החליפו לבגדים אחרים.

שימוש במקלוני אוזניים

להכניס כל דבר לתוך האוזניים זה רעיון רע. אוזן זה איבר שמנקה את עצמו והוא אינו דורש ניקוי מיוחד. שעוות האוזניים היא חומר שמיוצר על ידי האוזניים כדי לשמור על לחות וללכוד זיהומים. הוא למעשה ממלא תפקיד מגן. כאשר אתם משתמשים במקלוני אוזניים, זה עלול לדחוף את השעווה לתוך עור התוף וליצור חסימה. אם אתם רוצים להסיר שעווה שהצטברה באוזן, אנחנו מציעים לפנות לעזרה של איש מקצוע רפואי.

שימוש במברשת שיניים לאורך זמן

לפי מומחים רבים, כדאי מאוד להחליף את מברשת השיניים כל 3-4 חודשים. מברשת שיניים שלא הוחלפה המון זמן עלולה לא לנקות היטב את השיניים.

לגזור קצר מדי את ציפורני הבוהן

גזירה קצרה עלולה להפעיל לחץ רב על ציפורני הרגליים. וזה יכול להוביל לבעיות כמו ציפורניים חודרניות וכו'. לכן, עדיף לגזור את הציפורניים בצורה רגילה ולא קצרה מדי ולא להפעיל לחץ על הציפורניים. במקום זאת, ניתן לנקות קצת מתחת לציפורן אם נוצר לכלוך. או ללכת לאיש מקצוע.

לא לנקות פריטים כמו שלט טלוויזיה

עוד טעות היא לא לנקות פריטים שאתם נוגעים בהם כל יום. שלט טלוויזיה, מכסה של הפח, ידיות הארון, מתגי תאורה וכו. לפעמים לא עולה לנו בכלל לנקות אותם. למעשה, אלה 'נקודות חמות' עבור החיידקים. וכדאי לנקות פעם אחת ביום לפחות כדי לא להעביר חיידקים בין בני המשפחה.

אלו 7 טעויות היגיינה שכל אדם יכול לעשות. שימו לב לדברים הקטנים והישארו בטוחים ונקיים.