3 דברים שאתם חייבים לנסות כאשר אתם חווים נפיחות בבטן

ישנם כמה תרופות טבעיות פשוטות אך יעילות מאוד לנפיחות בבטן והיום נדבר עליהן!

אנשים רבים חווים נפיחות בבטן. זה יכול לנבוע מבעיות רפואיות מסוימות, אבל ברוב המקרים זה נובע מהתזונה או הרגלי אימון שלהם. נפיחות בבטן היא אכן לא נעימה והבטן מרגישה תפוסה ומלאה. זה קורה בדרך כלל כאשר יש הצטברות גזים במערכת העיכול. נפיחות יכולה להתרחש מיד לאחר ארוחה, וישנן דרכים טבעיות להיפטר מנפיחות.

בעיות במערכת העיכול גם יכולות להיות סיבה לנפיחות. אלה כוללים גם עצירות, אלרגיות למזון ואי סבילות. כאשר חווים עצירות, זה גורם גם לעיתים קרובות לתחושת אי נוחות ונפיחות.

סיבה נוספת שיכולה להיות היא תזונה. משקאות תוססים, צריכת יותר מדי סוכר או מלח או אי צריכת מספיק סיבים עלולים גם הם להוביל לנפיחות, כמו למשל בחגים- כאשר אוכלים מאכלים שבדרך כלל אנחנו לא אוכלים אותם, או אוכלים יותר מבדרך כלל. בנוסף, שינויים הורמונליים יכולים לגרום לבטן להתנפח (מחזור, גיל מעבר וכו) וזה יותר נפוץ אצל נשים.

הנה כמה דרכים טבעיות שיכולות לעזור לכם להתמודד עם כאבים ואי נוחות של נפיחות. 

המזונות הטובים ביותר למניעת נפיחות

כל אדם הוא שונה, ולא תמיד אפשר לדעת אילו מזונות הולכים לגרום לנפיחות, אבל בהחלט יש מאכלים טובים לבטן שלא יגרום לנפיחות או שיצליחו להביא קצת הקלה על הבטן, ויש מאכלים שיגרמו לזה להחמיר.

מלפפונים

מלפפונים מכילים קוורצטין שהוא נוגד חמצון שעשוי לעזור להפחית נפיחות. הם מעכבים את פעילותם של אנזימים ועושים פלאים לגוף. אם אתם מרגישים נפוחים- חתכו מלפפונים ושתו ביחד המון מים כדי להקל על הבטן.

בננות

בננות עשירות באשלגן אשר מונעת אגירת מים ומווסתת את רמות הנתרן בגוף. זה עשוי להפחית משמעותית את הנפיחות הנגרמת על ידי מלח(מאכלים מלוחים וכו').

בנוסף, יש הרבה מאכלים שעשירים בסיבים שעשויים למנוע או להקל על נפיחות ועצירות. מזונות כמו אבוקדו, קיווי, פיסטוקים ותפוזים.

אספרגוס

הירק הזה הוא מזון על נגד נפיחות. זה עשוי לגרום לכם ללכת לפיפי, מה שמקל עוד יותר על נפיחות ואי נוחות. הוא מכיל פרוביוטיקה, המסייעת לגוף לגדל חיידקים "טובים" השומרים על מערכת עיכול בריאה. הוא מכיל גם סיבים מסיסים ובלתי מסיסים אשר מקדמים את בריאות העיכול באופן כללי.

יוגורט עם פרוביוטיקה

מזון נוסף שיתמוך בחיידקים הטובים במעיים הוא יוגורט עם פרוביוטיקה. אנו זקוקים לפרוביוטיקה כדי לווסת את העיכול שלנו.

הפעילויות הטובות ביותר למניעת נפיחות

מלבד תזונה מאוזנת מלאה במזונות עשירים בחומרים מזינים, אתם צריכים להוסיף קצת פעילות גופנית כדי להפחית את הנפיחות. פעילות גופנית קלה היא מה שהגוף שלנו צריך. זה יכול להועיל בדרכים רבות ושונות, וזה יפחית ויקר על הנפיחות.

הליכה

הליכה תגרום למעיים לנוע באופן סדיר יותר. זה בהחלט עוזר במניעת עצירות ועודף גזים. לכן, אם אתם לא אנשים של ספורט, הליכה קצרה בלבד תסייע לכם מאוד. תחושו מיד הרבה פחות נפוחים.

יוגה

יוגה עושה פלאים לגופנו, אבל ישנם כמה תנוחות שיכולות לעזור לכם עם הנפיחות! תנוחות כמו "תנוחת הילד" "תנוחת התינוק" וכפיפות בטן איטיות יעודדו את הגוף מלשחרר גזים ולהניע את המעיים.

טיפולים אחרים

מלבד תזונה ופעילות גופנית סדירה, ישנן כמה דרכים אחרות שיכולות לעזור להפחית את הנפיחות. אלה כוללים שמנים אתריים(מנטה הטובה ביותר למשל), אמבטיה חמה ארוכה ועיסויי בטן כדי להניע את המעיים. ודאו שאתם עושים את זה בצואה מתונה ואם יש צורך- פנו לרופא שלכם להתייעץ איתו לגבי תרופות.

אף אחד לא אוהב להרגיש נפוח. זה עלול לגרום לאי נוחות רצינית ואפילו לכאבים. אבל למרבה המזל, אין צורך להתייאש מכיוון שהדרכים הטבעיות שהצענו לכם הם בהחלט ידועים כעוזרים לוויסות הנפיחות.