מהם הגורמים לאצבעות נפוחות בידיים?

נפיחות מתרחשת לרוב כתוצאה מאגירת נוזלים, כאשר הנוזלים של הגוף מצטברים ברקמות או מפרקים.

לפעמים הזרת עשויה להיות נפוחה. או שתתקשו להוציא טבעות מהאצבעות. ארוחה מלוחה למשל, יכולה להיות סיבה לכך.

בדרך כלל אין סיבה לדאגה, אך במקרים מסויימים אצבעות ידיים נפוחות יכולות להעיד על בעיה בריאותית שדורשת תשומת לב.

מהם הגורמים של הנפיחות?

פעילות גופנית וחום: הלב, הריאות והשרירים שלך זקוקים לחמצן בעת אימון. הדם זורם למקומות האלה ופחות לידיים. כלי דם קטנים מגיבים לשינוי זה ומתרחבים, וכתוצאה מכך – האצבעות מתנפחות.

כמו כן, כאשר המזג אוויר חם, הגוף מתחמם. הגוף עושה פעולות על מנת לצנן את עצמו, כלי הדם בעור מתנפחים, והחום מתפזר.

פציעה: קריעת רצועה, גיד ,נקע, שבר, יכולה לגרום לנפיחות אצבעות, חשוב לפנות לרופא אם אינכם יכולים ליישר את האצבע, או אם אתם סובלים מכאבים חזקים.

זיהומים: זיהום כמו הרפס, זיהומים בבסיס הציפורן, או מוגלות, עלולות לגרום לנפיחות אצבעות וכאבים.

דלקת פרקים: דלקת פרקים משפיעה על המפרקים וגורמת לנפיחות, וכאב.

גאוט (שיגדון): גאוט היא דלקת מפרקים הנובעת מרמות חומצת שתן גבוהות, מחלה זו עלולה לגרום לכאבים ולנפיחות קיצונית, בעיקר באגודל.

תרופות: נפיחות יכולה להיגרם גם מתרופות, כדורים ללא מרשם כמו: אספירין, איבופרופן, נפרוקסן, סטרואידים, תרופות לכאבי עצבים, טיפולים הורמונליים עם אסטרוגן או טסטוסטרון. הנפיחות עוברת מעצמה, חשוב לקרוא על תופעות לוואי של תרופות וכדורים ולהימנע ממצבים לא נעימים.

הריון: נפיחות פתאומית עלולה להופיע בעת הריון עקב עלייה במשקל. במקרים מיוחדים זה יכול להיות גם רעלת הריון, היא מופיעה לאחר לידה. לחץ דם גבוה, השפעה שלילית על הכליות, כאבי ראש, בטן ובעיות בראייה הן סיפטומים לרעלת הריון.

בצקת: נפיחות זו מתרחשת כאשר נוזלים במערכת הלימפה אינם מצליחים להתנקז היטב. בצקת עלולה להתרחש בכל עת, אין נס רפואי לזה, אך אפשר להרגיע אותה.