טיפולים

9 תבלינים רבי עוצמה לריפוי הגוף

תבלינים הם בעלי תכונות מדהימות אשר מסייעות בשיפור מערכת החיסונית הכללית שלנו, מגבירות את הירידה במשקל, משפרות את בריאות העור, משפרות את העיכול, ועשירות בנוגדי חמצון.

הנה דרכים להשתמש בתבלינים שונים כדי לרפא את הגוף שלך:

הצטננות ושיעול – פלפל

הכינו תה פלפל המספק יתרונות בריאותיים. התה יכול להקל בהקלה על הצטננות, שיעול, ודלקת. זה עשוי גם לעזור בוויסות רמות הסוכר בדם. שתייה קבועה של תה פלפל טובה לבריאות הכללית.

איך מכינים: הוסיפו חצי אבקת כורכום לכוס מים ביחד עם 5-6 גרגירי פלפל שחור מעוכים קלות. הרתיחו אותם על להבה נמוכה במשך 5 דקות, ושתו ממנו בזמן שהוא חם, כדי להרגיע הצטננות ושיעול.

כאבי שיניים – תבלין ציפורן

ציפורן מכילה חומר פעיל המכונה אאוגנול, חומר הרדמה טבעי להרגעת כאבי שיניים. הכינו מי פה על ידי הוספה של 10-12 מקלות ציפורן לכוס מים. הביאו אותו לרתיחה, חכו שהוא יתקרר קצת. השתמשו בו כדי לגרגר לפני השינה. זה יפחית את כאבי השיניים.

חתכים וכוויות – כורכום

כורכום מעולה לריפוי חתכים, עצירת דימום או טיפול בכוויה. פזרו כורכום על האזור הפגוע. לכורכום יש תכונות חיטוי שמרפאות באופן טבעי את האזור הפגוע.

כאבי ראש – ג'ינג'ר

הכינו תה ג'ינג'ר להקלה על כאבי ראש, הוסיפו כפית ג'ינג'ר מגורר לכוס מים והביאו לרתיחה. הסירו מהאש והוסיפו כף של מיץ לימון לתה הג'ינג'ר. שתו אותו חם כדי להרגיע כאבי ראש ומיגרנה.

ריח רע מהפה – קינמון

קינמון מצוין לטיפול של ריח רע מהפה. הכינו מי פה: הוסיפו חצי כפית קינמון יחד עם כפית דבש לכוס מים. גרגרו ושטפו את הפה בעזרתו כדי לרענן את הפה.

נשירת שיער – חילבה

חילבה נאבקת בנשירת שיער. שימוש בחילבה מועילה ביותר עבור קצוות השיער. זה מוסיף חיוניות, ברק, נפח, ומקדם צמיחת שיער בריאה.

שינה – אגוז מוסקט

אגוז מוסקט יש אפקט מרגיע שתוכל לספק שינה נינוחה. הוסיפו רבע כפית אבקת אגוז מוסקט יחד עם כפית דבש לכוס חלב שקדים חם, ושתו לפני שינה.

ירידה במשקל- כמון

כמון עשירה בויטמין C ונוגדי חמצון אשר עוזרים בשיפור מערכת העיכול. הוסיפו כפית כמון לכוס מים והשאירו אותו לילה. שתו את המים האלה ישר כשאתם קמים כדי לסייע להאצת חילוף החומרים ושיפור מערכת העיכול.

נפיחות – זרעי קארום

זרעי קארום (עאג'וואין) עוזרים בבעיות עיכול כמו חומציות, נפיחות, הפרעות בעיכול, כאבי בטן וגזים. הוסיפו כפית של קארום בכוס מים חמים והרתיחו למשך 5 דקות. סננו ושתו כדי להרגיע את הנפיחות.