טיפולים

איך ליסטרין יכול לסייע לכם להיפטר מעקבים סדוקים

השריית רגליים בליסטרין עשויה לסייע לטיפול בפטרת ציפורניים, וגם להסרת עור מת.

הליסטרין (מי פה) משמש בדרך כלל במניעת עששת ודלקות חניכיים, והוא מכיל מרכיבים פעילים רבים, אשר מסייעים גם לריחות פה.

כשמדובר בהשריית כפות הרגליים, הוא אינו משמש עבור ריחות טובים, אלא נאבק בפטריות בעזרת תכונות האנטי-פטרייתיות המצויות במנטול ותימול, כאשר נפטרים מפטריות, או מעור סדוק מת, הריח נעלם.

איך זה עובד?

  1. קחו קערה/דלי שלא משתמשים בה.
  2. מלאו את הדלי בחצי ליסטרין וחצי מים חמימים, מספיק שיכסה את הרגליים.
  3. אם אתם סובלים מפטריות, מומלץ לערבב גם חומץ לבן (2 כוסות) בנוסף למים. סוג זה נחשב לאנטי-פטרייתי בגלל רמות החומציות הגבוהות שלו. אם אתם סובלים מכפות רגליים סדוקות ויבשות, ערבבו ליסטרין עם מים.
  4. הניחו את הרגליים למשך 45 דקות עד שעה.
  5. תעשו את זה כל יום עד שהפטריה מתבהרת. (אם אין לכם זמן, אתם יכולים למרוח ליסטרין על כפות הרגליים פעמיים ביום בעזרת צמר גפן)

הטיפול דורש סבלנות, בדיוק כמו בטיפולים של משחות אנטי פטרייתים עם מרשם. ייתכן שתראו שיפור ניכר כבר בהתחלה, ויתכן שיקח זמן עד שהפטריה חולפת.

אזהרות וטיפים

השריית כף הרגל בליסטרין היא בטוחה יחסית. אך יתכן שזה לא מתאים לכולם. אם יש לכם עור רגיש, ההשריה עלולה לגרום לגירוי קל. לכן, קודם בדקו אזור קטן בעור עם ליסטרין וחומץ לפני השריה מלאה. לאחר הבדיקה חכו כמה שעות כדי לראות אם אתם חווים תגובות כלשהן.

הקפידו לשמור על הרגליים יבשות ולהתקלח אחרי הזעה. אם אין לכם זמן במהלך היום להתקלח, החליפו גרביים לעתים קרובות.

בנוסף, גזירת ציפורניים תסייע במניעת התרחשות של זיהומים פטרייתיים בכפות הרגליים.

השריית כפות הרגליים בליסטרין הוא טיפול ביתי מעולה לפטריות או עקבים סדוקים. ושיטה זו אינה מסוכנת ואין לה תופעות לוואי רציניות. עם זאת, אם לילדכם יש פטריות, עדיף לשאול תחילה את הרופא לפני השימוש בליסטרין.

רגליים סדוקות במצב חמור, או כפות רגליים עם זיהומים חמורים של פטרייה, חשוב מאוד לפנות לרופא ולקבל את הטיפול הראוי. דלקות ציפורניים חמורות עלולות להוביל לסיבוכים, במיוחד אם יש לך סכרת או מצבים רפואיים אחרים.