טיפולים כללי

4 "משלשלים" טבעיים הטובים ביותר שיסייעו למערכת העיכול שלכם

לגוף שלנו יש יכולת טבעית מדהימה לנקות "רעלים" בעצמו- אנחנו רק צריכים לספק לו את החומרים המזינים הנכונים והמון לחות.

חשוב להבין שאכן ישנם תרופות משלשלות ללא מרשם או תרופות מרשם שעשויות לסייע בפתרון בתסמיני עצירות, אבל לטווח הקצר.

אסור להשתמש בתרופות האלה לטווח ארוך מכיוון שהם יכולים להחמיר את הבעיה אפילו יותר. הם עלולים לגרום לתופעות לוואי מסוכנות ואף להפוך לממכרים.

"המשלשלים" הטבעיים הטובים ביותר 

רוב המזונות המקדמים יציאות סדירות אינם יפעלו באופן מיידי, אך בהחלט יעזרו לכם לשמור על יציאות סדירות לטווח הארוך.

הנה כמה מזונות שאתם חייבים לכלול תמיד בתוך התזונה שלכם:

מים

היתרונות של שתיית מים הם מדהימים אך רובנו כמעט מתעלמים מזה. הכליות והכבד דורשים מים כדי לנקות את הדם שלנו, לייצר שתן, ולעזור לגוף שלנו לפנות "פסולת".

כאשר תשתו הרבה מים, יהיה לכם פחות סיכון להתמודד עם עצירות או שלשולים. הגדילו את צריכת המים שלכם כדי לשמור על "תנועה" סדירה. מומלץ לשתות בין 9-13 כוסות ביום.

אלוורה

המון אנשים יגידו שאלוורה הוא אחד המשלשלים הטבעיים הטובים והעתיקים שיש.

אלוורה שנמכרת לעצירות נקראת אלוורה לאקס, חומר זה מגיע עמוס באנזימים, ויטמינים, מינירלים, שעוזרים לרכך צואה ולקדם פעולת מעיים. יש לו גם רכיבים אנטי דלקתיים המפחיתים נפיחות ומשפרים את תפקודו של מערכת העיכול, מה שמקל על העצירות. חלק מהיתרונות האחרים של אלוורה היא לנרמל את איזון החומצה וה- PH, ולעודד צמיחה של חיידקי עיכול טובים.

מי קוקוס

מי קוקוס טובים מאוד מכמה סיבות- הם עוזרים במניעת התייבשות וניקוי דרכי השתן. מי קוקוס עשויים לרפא עצירות ולשחרר את הצואה. היא טעימה ומתאימה גם לילדים.

זרעי צ'יה

אחד היתרונות של זרעי צ'יה הוא שהזרעים יכול לספוג מים במערכת העיכול ולפעול כחומר משלשל טבעי.

זרעי צ'יה עמוסים בסיבים, זרעי הצ'יה מתנפחים ומתרחבים במערכת העיכול וסופגים נוזלים. כף-3 כפות ביום יספקו לכם את היתרונות של זרעי צ'יה. זה גם דרך טובה להגדיל את צריכת הנוזלים שלכם.

אכילת יתר עלולה לגרום לאי נוחות בבטן, לרוב האנשים זה קורה אחרי ארוחה גדולה. נסו לא לאכול יותר מדי. ישנם גם כמה מאכלים שעלולים לגרום לנפיחות בטנית, אם אתם מרגישים נפוחים אחרי כל ארוחה- חשבו אילו מאכלים אכלתם קבוע והרגשתם נפיחות.