לעולם אל תגעו בחלקים האלה בגוף עם הידיים שלכם!

נגיעה בחלקים מסוימים בגופנו היא הרגל של כולנו. וחלק גדול מהאנשים לא שמים לב אם יש אנשים בסביבה או לא – מה שיכול להוביל לאי נעימות.

עם זאת, זו הבעיה הקטנה לעומת הבעיה הגדולה שעומדת מאחורי נגיעה בחלקי גוף מסוימים בידיים חשופות – בעיות בריאות!

האצבעות שלנו נוגעות במקלדת, כסף ידיות של דלתות, שולחנות וכיסאות וכו'. כל אלה מלאים בחיידקים, ואנחנו מאמינים שאי אפשר לשטוף ידיים אחרי כל פעם שאתה נוגע במשהו קטן.

זו הסיבה שכדאי להימנע לגעת בעצמכם עם הידיים בחלקים האלה בגוף:

 

העור שמתחת לציפורניים

לפעמים מצטבר לכלוך מתחת לציפורניים, ואנחנו מתפתים להוציא אותם. אך כדאי לכם לדעת שיש כל כך הרבה חיידקים ואתם עלולים לדחוף אותכם עוד יותר למטה, ואולי אפילו לפתח צלקת ולדחוף אותם ישירות לתוך העור שמתחת לציפורן.

הישבן

חשוב לשטוף את אזור הישבן והידיים מיד לאחר שהולכים לשירותים, אל תבחרו לגרד אותו עם נייר טואלט אלה ממש לשטוף אותו. גירוד עלול לגרום להתפתחות של טחורים

העיניים 

העיניים שלנו הן איבר רגיש ורך, הם עשוי לספוג חיידקים מהידיים שלכם, הקפידו לא לגעת בעיניים שלכם במהלך היום, ואם כן, שטפו אותן במים קרירים מבלי לשפשף. קל מאוד לחלות בדלקת הלחמית וזיהומים חיידקיים אחרים.

תעלת האוזן

האוזן היא תעלה רגישה מאוד, ניתן לקרוע בקלות את קווי השכבה הדקים באוזן עם האצבע, או לשרוט עם הציפורניים. אם מגרד לכם האוזן, עדיף לקחת מקלון צמר גפן או מפית ולגרד בעדינות רבה ולא להכניס לתוך התעלה. ניתן לשטוף גם במים קרירים.

הפנים

עור הפנים הוא עדין, בהשוואה לעור בחלקים אחרים בגופנו. אקנה ואדמומיות יכולים להופיע בקלות על הפנים. נגיעה עם הידיים בפנים עלולה להשאיר נקבוביות פתוחות ולפגוע בעור הפנים שלכם.

הפה

אנחנו ניזונים מהפה ואנחנו מכניסים המון דברים מזינים לתוך הגוף שלנו דרכו. כסיסת ציפורניים, הוצאת אוכל בעזרת היד וכו' הן נוראיות! רק דמיינו את החיידקים שאתם עלולים להכניס לגוף שלכם בקלות.

מצאו משהו שיעסיק את הידיים שלכם ושמרו אותכם רחוק מחלקי הגוף האלה. ציירו, שחקו, הקלידו, ואם אתם מתכוונים לגעת בחלקים האלה – שטפו ידיים עם סבון לפני כן!