8 מזונות שתורמים לבריאות הלבלב(שאתם חייבים להכיר!)

מערכת העיכול היא חלק חשוב ומורכב בגוף האדם. האוכל נכנס לפה ויורד במורד הוושט, דרך הקיבה והמעיים ובסופו של דבר, הוא יוצא מהגוף.

הלבלב הוא חלק חשוב מאוד ממערכת העיכול, הוא מנטרל ומווסת מזון חומצי באמצעות שימוש באנזימים. האנזימים האלו עוזרים לגוף שלנו לעכל ולפרק חלבונים, פחמימות, ושומנים מהמזון שאנחנו אוכלים. כאשר הלבלב בריא, הוא מצליח לווסת גם את הסוכר ומוביל למערכת העיכול חזקה יותר.

המזונות הבאים יכולים לתרום מאוד לבצע את עבודתו כראוי

כורכום

כורכום הוא אבקה שמגיעה מצמח ממשפחת הג'ינג'ר. האבקה משמשת לתת טעם למזונות, יש לו גם יתרונות בריאותיים רבים, כולל יתרונות אנטי דלקתיים שעשויים להפחית כאבים. הכורכום עשוי לעזור עם תחושות צריבה ולהפחית אותן משמעותית. הכורכום מסייע ללבלב לייצר אינסולין ולמנוע סוכרת ולווסת את רמות הסוכר בדם.

שום

שום יכול בהחלט לסייע בתהליך העיכול. הוא מכיל תכונות אנטיביוטיות וכאשר אתם משלבים אותו עם מזונות מסוימים ההשפעה שלו מוכפלת. בצל, דבש וחילבה למשל משתלבים טוב. על ידי אכילת מזונות אלה באופן קבוע תוכלו להגביר את מערכת החיסונית שלכם ולעזור לפעולתם של איברים פנימיים רבים, כולל הלבלב.

תרד

תרד עשיר בברזל וויטמין B. ויטמין B עשוי להזין את הלבלב והברזל מסייע בהפחתת דלקות. בנוסף, התרד מכיל MGDG, הידוע כמי שנלחם באופן טבעי בסרטן, ועשוי להפחית את הסיכון גם לסרטן הלבלב.

ברוקולי

ירקות ממשפחת המצליבים ידועים ביכולת שלהם להילחם בסרטן ויכולים לשמור על לבלב בריא ממחלות. ירקות ממשפחה המצליבים כוללים גם כרוב, קייל, כרובית וברוקולי. הם מלאים בפלבנואידים ומושלמים לניקוי רעלים מגוף האדם.

ענבים

ענבים עשויים להפחית דלקות בלבלב וגם להסיר תאים סרטניים מהלבלב. מומלץ לאכול ענבים אדומים מכיוון שהם מכילים רזברטרול, נוגד חמצון רב עוצמה. חשוב לא להגזים עם ענבים, אך אכילת חופן זה בהחלט מומלץ.

בטטה

יש תיאוריה שאנחנו צריכים לאכול מזונות אשר דומים לאיברים פנימיים שלנו: סלרי לעצמות, עגבניות ללב או אגוזי מלך למוח. בטטה מאוד דומה ללבלב שלנו. צריכת בטטה עשויה להפחית סיכונים לסרטן הלבלב עד 50%. הוא גם בעל ערך גליקמי נמוך ולכן הם משחררים את רמת הסוכר לאט.

אורגנו

ניתן לטפל בהפרעות רבות הקשורות לחמצון באמצעות אורגנו, יש לו אפשר נוגד חמצון רב עוצמה והוא אנטי היפרגליקמי, אשר מתאים בדיוק ללבלב.

שן הארי

שתיית תה שן הארי על בסיס קבוע עשויה לסייע בניקוי רעלים, הן מהכבד והן מהלבלב. תמציות שורש שן הארי עשויות גם להילחם בתאים סרטניים באופן טבעי.