תזונה

5 סיבות שמונעות מכם לרדת במשקל

ירידה במשקל היא מטרה נפוצה עבור אנשים רבים, אבל זה יכול להיות מתסכל כשאתם מנסים את מיטבכם ולא רואים תוצאות ראויות. ישנן מספר סיבות מדוע אתם לא מצליחים לרדת במשקל, למרות מאמצכם.

5 סיבות שמונעות מכם לרדת במשקל

אתם לא אוכלים מספיק

אחת הטעויות הנפוצות שאנשים עושים כאשר הם מנסים לרדת במשקל, היא הפחתה דרסטית של צריכת הקלוריות שלהם. אמנם זה נכון שצריך ליצור גירעון קלורי כדי לרדת במשקל, אבל קיצוץ מוגזם בקלוריות יכולה לפעול נגדכם, כאשר אתם לא תאכלו מספיק, הגוף שלכם יכנס למצב רעב, יאט את חילוף החומרים כדי לשמור אנרגיה, ויקשה עליכם לרדת במשקל

מה הפיתרון?

ודאו שאתם אוכלים מספיק כדי לתת לגוף אנרגיה ולתמוך בירידת המשקל שלכם. השתמשו במחשבון קלוריות כדי לקבוע כמה קלוריות אתם צריכים לאכול בערך ביום, כדי לשמור על המשקל הנוכחי, והפחיתו את צריכת הקלוריות היומית עד 400 קלוריות כדי ליצור גירעון קלורי.

אתם לא עוקבים אחרי צריכת המזונות

סיבה נוספת שאתם עלולים להיכשל בלרדת במשקל היא שאתם לא עוקבים אחרי מה שאתם אוכלים. כאשר אינכם מודעים כמה אתם צורכים, יהיה לכם קשה מאוד לבצע שינויים כדי לרדת במשקל.

מה הפיתרון?

התחילו לעקוב אחרי צריכת המזון שלכם באמצעות אפליקציה או דף שאתם מכינים לעצמם. זה יעזור לכם להיות מודעים יותר למה שאתם אוכלים ויקל עליכם כדי לבצע שינויים. שימו לב לגודל המנות ונסו לאכול מזונות מלאים בתזונה שלכם.

אתם לא ישנים מספיק

שינה היא חיונית לבריאות, והיא גם חשובה לירידה במשקל. כאשר אתם לא ישנים מספיק, הגוף שלכם מייצר יותר מהורמון הקורטיזול, מה שעלול להוביל לתאבון מוגבר ותשוקה למזון לא בריא. חוסר שינה יכול גם לשבש את חילוף החומרים, מה שיקשה עליכם לרדת במשקל.

מה הפיתרון?

שאפו לישון לפחות 7-9 שעות בכל לילה. הקפידו על לוח שינה קבוע, הימנעו מקפאין ואלכוהול לפני השינה, וצרו שגרת שינה מרגיעה.

אתם לא מתאמנים מספיק

בעוד שתזונה היא גורם משמעותי לירידה במשקל, פעילות גופנית היא גם חשובה, אם אתם לא עושים מספיק פעילות גופנית, זה עלול להיות קשה יותר ליצור גירעון קלורי. פעילות גופנית יכולה לעזור לכם לבנות שריר, מה שיכול להגביר את חילוף החומרים לכם ולעזור לכם לשרוף יותר קלוריות במהלך היום.

מה הפיתרון?

שאפו להגיע לפחות 150 דקות של פעילות גופנית בעצימות בינונית או 75 דקות של פעילות גופנית בעצימות נמרצת בכל שבוע. שלבו מגוון של פעיליות שאתם נהנים מהם. כמו הליכה, רכיבה, או שחייה.

אתם לא שותים מספיק מים

שתיית מים היא חיונית לירידה במשקל מכיוון שהיא יכולה לעזור לכם להרגיש שובע ולמנוע אכילת יתר. בנוסף, התייבשות עלולה להוביל לתשוקה למזונות מתוקים.

מה הפיתרון?

שאפו לשתות לפחות 8 כוסות מים בכל יום. קחו איתכם בקבוק מים לאורך כל היום כדי לעזור לכם לשמור על לחות בגוף.

ישנן הרבה סיבות מדוע אינכם מצליחים לרדת במשקל, אך אלה הן מהנפוצות ביותר. על ידי טיפול בבעיות אלו וביצוע שינויים בתזונה ובאורח החיים, תוכלו להצליח בלרדת במשקל, זכרו כי ירידה במשקל לוקחת זמן, היו סבלניים והתמידו.