כללי תזונה

10 מזונות שאתם צריכים להימנע מהם!

המזונות הבאים כל כך מזיקים לבריאות שלנו, שהימנעות מהם תהיה רעיון הרבה יותר טוב.

מרגרינה

פעם חשבו שמרגרינה בריאה יותר מחמאה, מרגרינה מלאה בשומן טראנס, ועשויה להעלות את הכולסטרול. אם אתם מתכוונים להשתמש בחמאה או מרגרינה, חמאה אמיתית תהיה האופציה הטובה יותר.

נקניקיות ובשרים מעובדים

נקניקיות ובשרים מעובדים יותר מלאים בניטריטים, חומרי טעם וריח כימיים, צבעי מאכל ויותר מדי נתרן.

מוצרי חלב וגבינות

חלב ומוצרי חלב הם מקורות מובילים לשומן רווי שעלול לסתום עורקים. מוצרי חלב מכילים גם כולסטרול, דיאטות עשירות בשומן, שומן רווי וכולסטרול מגדילות את הסיכון למחלות לב. גבינה היא מקור מצוין לחלבון ולסידן, אך לרוב היא עשירה בשומן רווי ונתרן. משמעות הדבר היא שאכילת יתר עלולה להוביל לכולסטרול גבוהה וללחץ דם גבוהה, ולהגביר את הסיכון למחלות לב וכלי דם. אם אתם ממש אוכלים מוצרי חלב, איכלו במתינות, או קנו אחוזי שומן נמוכים.

משקאות מוגזים ממותקים

למה לשתות קלוריות ריקות? משקאות ממותקים מספקים הרבה סירופ תירס עתיר פרוקטוז ללא ערכים תזונתיים. עדיף לשתות פירות סחוטים טבעיים שמכילים ויטמינים ומינרלים.

צ'יפס מטוגן

בצ'יפס יש הרבה שומן ונתרן שעלולים להעלות את הסיכון למחלות לב וכלי דם. כשמקדונל'ס פרסמה את המרכיבים בצ'יפס שלכם, אנשים הופתעו שיש 19 מרכיבים שונים. במקום צ'יפס, נסו שעועית ירוקה פריכה וטעימה.

סלטים ממסעדות

סלטים ממסעדות מכילים יותר קלוריות ושומן עם כל התוספות הנוספות והרטבים השומניים. האפשרות הכי טובה היא להכין סלט ביתי, או אם אתם רוצים לקחת סלט ממסעדה או בית קפה, בקשו את הרטבים בצד, כדי לשלוט על הקלוריות.

ממתיקים מלאכותיים

ממתיקים מלאכותיים עלולים להוביל לתשוקה מוגברת לסוכר. נסו קצת פירות כדי להדחיק את החשק למתוק. דבש או סירופ מייפל אמיתי הם תחליפים יותר טובים ממתיקים מלאכותיים, אך כמובן גם במידה.

פופקורן במיקרוגל

הפופקורן מלא בנתרן וחמאה והוא נקשר לסוגי סרטן מסוימים. יותר כדאי להכין בסיר עם גרעיני תירס ולשלוט בכמות הנתרן וכמות החמאה.

יוגורט דל שומן

כאשר אין שומן, צריך להוסיף משהו כדי להחזיר את הטעם של היוגורט, זאת אומרת תוספת סוכר. נסו להוסיף פירות או דבש ליוגורט רגיל ותהנו.

לחם רב דגנים

לחם רב דגנים נשמע ונראה בריא, אבל לרוב זה לא. לחם כזה שהרבה מאפיות מוכרות לרוב הוא לחם לבן עם כמה גרגירים שזרוקים בפנים. לחם לבן לא מעניק לנו חומרים מזינים. לכן, תמיד העדיפו לקנות מוצר משקיות שמכילות את הרכיבים שלו, וודאו שהוא מכיל חיטה מלאה ולא לבנה.