כללי תזונה

אכלו את 5 הדברים הבאים כדי לישון טוב יותר

יש שאומרים שסוכר עלול להשאיר אותנו ערים בלילה. אז בואו נעשה סדר. חפיסת שוקולד לפני השינה בטוח לא תגרום לכם להירדם מהר. אך ישנם מזונות שמכילים סוכרים טבעיים שאכן טובים לנו. (כמובן חשוב לא להגזים באכילתם).

הנה 5 דברים שאתם יכולים לאכול לפני שאתם הולכים לישון.

מזונות שכדאי לאכול לפני שינה 

בננה 

בננה מכילה אשלגן ומגנזיום, המשמשים בדרך כלל להרפיית שרירים. בננות עוזרות גם בייצור טריפטופן(חומצת אמינו שהגוף לא מייצר בעצמו). בננה היא נשנוש טעים ומזין, מסייע להירדם ולשמור על רמות סוכר תקינות ותחושת שובע.

קוואקר שיבולת שועל

שיבולת שועל יכול לסייע לאנשים שסובלים מנדודי שינה קלים, קושי בלהירדם וכו׳. שיבולת שועל עשויה להעלות את רמת הסרוטונין בגוף, וכך לגרום להשפעה מרגיעה, תוך כדי שהוא מספק לגוף שלכם גם פחמימות.

שקדים

כאשר תצטרכו חופן שקדים ביום, תוכלו לשמור על צריכה נאותה של מגנזיום לגוף. זה יעזור לכם להרגיע את המוח, תוך כדי הרפיית השרירים. בשקדים יש הרבה טריפטופן, כל שזה יתן לכם להירדם.

סלמון 

סלמון הוא מקור טוב לחלבון שכדאי לאכול לפני השינה. הסיבה לכך שהוא מכיל מעל ל-600 מ״ג שומני אומגה 3 בלתי רווים שעוזרים לגוף האדם לישון הרבה יותר טוב. 

גבינת מוצרלה

טריפטופן אחראי לייצור הסרוטונין, שהוא ההורמון שגורם להרגיש הרבה יותר טוב.  חשוב מאוד לא להגזים באכילת גבינות! צרכו כמות נאותה מהגבינה. זה עשוי לתת תחושת שובע ולגרום לכם להירדם בקלות.