טיפולים כללי

טיפולים ביתיים ליובש בעיניים ובעפעפיים

עיניים יבשות עלולות לגרום לאי נוחות ועייפות. ייתכן שתרגישו עיניים שורפות, וצורך לשפשף את העיניים באופן קבוע. ואם אתם שמים עדשות, יהיה לכם קשה וכואב לשים אותם. 

עפעפיים יבשים הם נפוצים ביותר, רופאים ורופאי עיניים מציעים לרוב טיפות עיניים, שזה אמצעי זמני. למי שיש עפעפיים יבשות, צריך משהו קבוע שיעזור לעיניים שלו להרגיש עם לחות ובריאות על בסיס יומיומי.

החדשות הטובות הן שישנן טיפולים ביתיים שבהן תוכלו להשתמש כדי להיפטר מעפעפיים יבשים.

האם עיניים יבשות או עפעפיים יבשים עלולים להיות בעיה רפואית?

לפני השימוש בטיפולים הטבעיים שנציע לכם, חשוב לבדוק את מצב העיניים שלכם. יש תסמונת הנקראת תסמונת העין היבשה והיא עלולה לנבוע מייצור לא תקין של הדמעות.

יובש עשוי להיות גם תסמין לבעיות אחרות. עדיף לוודא עם רופא המטפל שלכם. במיוחד כשזה נמשך לזמן רב.

אז אילו טיפולים טבעיים ניתן לעשות בבית?

התחילו עם שימוש בתיוני תה 

אחת הדרכים הנפוצות לטיפול בעפעפיים יבשים היא באמצעות תיוני תה. תוכלו להשתמש בכל תה שיש לכם בבית. לשים תיוני תה על העיניים עשוי לסייע להפחית נפיחות, ומוסיפים לחות רבה. 

הכינו כוס תה ושתו אותה ושמרו בצד את תיוני התה, עד שהתיונים מתקררים, תוכלו לשתות את התה. חשוב שהתיונים יהיו קרים כך שלא יגרום לכם נזק לעיניים.

הניחו אותם על העיניים למשך 10 דקות. לאחר 10 דקות שטפו את העיניים ותנו להם להתייבש לבד. תוכלו לעשות את זה פעמיים ביום לתוצאות טובות יותר. 

התה מלא בנוגדי חמצון. תה ירוק הוא אחד האפשרויות הטובות ביותר, אבל כמובן שבכל תה יש כמה נוגדי חמצון. נוגדי חמצון עוזרים לתקן תאים, תוך כדי הגנה על העיניים מפני קמטי הזדקנות, כך שזה עשוי לטפל גם בעיגולים הכהים והקמטוטים סביב העיניים. 

השתמשו בשמפו לתינוקות מסביב לעיניים

האם ידעתם ששמפו לתינוקות עשויה להיות דרך טובה לטפל בעיניים יבשות? זה עשוי לעזור להוספת לחות לעפעפיים מבלי לפגוע בעיניים. היתרון בשמפו הזה זה שאין את אותם כימיקלים כמו שיש בסוגים אחרים של שמפו, כלומר, אין חומרים שמגרים את העיניים. 

שמפו לתינוקות עשוי לנקות גם זיהומים. השתמשו בצמר גפן, הניחו כמה טיפות של שמפו לתינוקות, עצמו את העיניים וטפחו קלות על העפעפיים. נסו לא להכניס לתוך העיניים את השמפו. עסו בעדינות את העפעפיים מבלי להפעיל לחץ רב מדי, לאחר מכן שטפו את העיניים עם מים פושרים. 

עשו זאת על בסיס יומי, ותוכלו להבחין בשיפור בלחות הטבעית של העיניים בתוך שבוע.

טיפים נוספים לעפעפיים יבשים

  • אל תשכחו לשתות הרבה מים, שתיה מרובה של נוזלים עוזרת למנוע איבוד של נוזלים מהגוף.
  • נסו לא להשתמש בסבונים שמייבשים את עור הפנים, כדי למנוע עפעפיים יבשים, אנחנו צריכים להעניק לחות לעור, ולעודד ייצור שמן טבעי של העור. 
  • הימנעו משפשוף העיניים. זה עלול להזיק לעיניים.
  • תזונה טובה מסייעת לתאי העיניים ולאיזון הורמונלי.

עם הטיפים והטיפולים שהצענו לכם, תוכלו להיפטר בצורה טבעית מעיניים יבשות. אם העיניים ממשיכות להיות יבשות, חשוב לפנות לרופא לקבלת ייעוץ.