כללי תזונה

7 מזונות שעלולים לגרום לעצירות!

הימנעות ממזונות מסוימים המעוררים עצירות היא אחת הדרכים הטובות ביותר להקל על הבעיה.

תנועת מעיים מופחתת, נפיחות, גזים והתכווצויות בבטן הם התסמינים העיקריים של עצירות. לא משנה כמה זמן תבלו בשירותים או כמה מים תשתו- לא תוכלו לפתור את הבעיה של העצירות אם תמשיכו לצרוך מזונות שגורמים לעצירות.

הדרך הטובה ביותר לשפר את תנועת המעיים היא להימנע ממזונות מסוימים ולשנות את אורח החיים שלכם לטוב יותר. עזבו את המשלשלים והתרופות האחרון- מכיוון שהם נותנים פיתרון זמני בלבד.

הנה רשימה של מזונות שאתם חייבים להימנע מהם כדי למנוע עצירות!

בננות לא בשלות

בננות באופן כללי הן בריאות, אבל בננות ירוקות או לא בשלות עלולות לגרום לעצירות קשה. זו הסיבה שבננות לא בשלות משמשים כתרופה ביתית לקלקול קיבה. הסוג של הסיבים שקיימים בבננה לא בשלה הוא סוג שקשה לגוף לעכל. הימנעו מבננות לא בשלות אם יש לכם עצירות.

שוקולד

שוקולד גורם לעצירות, במיוחד שוקולד חלב. כמות השומן בשוקולד מאטה את העיכול ואת התנועה דרך מערכת העיכול, וכך מובילה לעצירות.

מזון מעובד וקפוא

מזון מעובד וקפוא אולי קל ונוח להכנה, אבל הוא יכול להחליש את מערכת העיכול. מזונות כמו סלמי, נקנקיות, ארוחות ערב קפואות ועמוסות בחומרים משמרים, עם תכולת נתרן או סוכר גבוהה עלולים להוביל לבעיות מעיים שונות כולל עצירות.

גלוטן

הגלוטן מצוי בחיטה, סולת, שיפון ושעורה. רוב האנשים לצערנו סובלים מרגישות לגלוטן ואינם מודעים לזה, והם יכולים לסבול מעצירות. כאשר אתם חווים עצירות- נסו להימנע ממוצרים עם גלוטן ובדקו אם זה מה שגורם לכם לעצירות.

קרקרים

קרקר נראה חטיף מושלם שסוגר פינה, אבל זה עלול לגרום לעצירות. רופאים ממליצים לאכול קרקרים כאשר חווים שלשולים או התייבשות. נסו להימנע כאשר אתם חווים עצירות.

חטיפים מלוחים

בלי לשים לב, אנחנו יכולים לסיים שקית גדולה של חטיפים. האיזון המושלם בחטיפים גורם לקושי בהפסקת האוכל באמצע. מלבד שזה עלול לגרום לכם לעלות במשקל, הם גם יכולים לגרום לעצירות. הימנעו מלצרוך יותר מדי חטיפים.

יותר מדי מוצרי חלב

מוצרי חלב כמו חלב, יוגורט, גבינה וגלידה עלולים לגרום לעצירות כאשר אוכלים מהם יותר מדי. הלקטוז שבמוצרי החלב גורם לגזים ונפיחות. וגבינה גורמת לרוב לעצירות אצל מבוגרים. עם זאת, זה לא אומר שלמוצרי חלב אין יתרונות בריאותיים, אך כדי למנוע עצירות, רצוי לצרוך אותם במתינות.