כללי תזונה

10 מזונות מעולים למניעת נפיחות בבטן

רובכם מדלגים על מסיבות ומפגשים חברתיים כדי להימנע מאכילת שטויות ובטן נפוחה. אך הרעיון הכי טוב הוא להתחיל תזונה מאוזנת.

כדי להשיג בטן ישרה ולא נפוחה, תופתעו לגלות שיש מזונות שמעולים לבטן שלנו!

10 מזונות מעולים למניעת נפיחות בבטן

אבוקדו

אבוקדו מכיל שומנים טובים שעוזרים לשמור על רמות הסוכר בדם. רמות סוכר גבוהות עלולות לגרום לאגירת שומן סביב המותניים. חשוב להדגיש שאבוקדו אכן מכיל הרבה קלוריות, לכן, חשוב לצרוך בצורה מתונה וחכמה.

חצי אבוקדו ביום יעניק לכם את היתרונות שלו.

בננות

בננה היא פרי עשיר באשלגן, יש בו מינרלים שנלחמים בנתרן. נתרן ברמה גבוהה עשוי לנפח את הגוף ובמיוחד את הבטן. צריכת בננה מעולה לאיזון הנתרן בגוף.

יוגורט יווני

כוס יוגורט יווני(כמובן עם רמות שומן נמוכות) מעודדת צמיחת חיידקים טובים במעיים. החיידקים האלו עשויים לעזור בלסלק את החיידקים הרעים שמובילים לנפיחות בבטן. יוגורט הוא שילוב מושלם בין חלבונים ופחמימות המייצבים את רמות האינסולין בגוף. רמת אינסולין לא מאוזנת גורמת לאגירת שומן.

פירות הדר

ויטמין C המצוי בפירות וירקות צבעוניים כמו לימון, תפוזים, ופלפלים, עשויים לעזור לנו למנוע נפיחות בבטן.

דגנים מלאים

אורז חום, שיבולת שועל, בורגול וכו' מכילים סיבים שמסייעים בשמירה על רמות אינסולין נמוכות בגוף, מה שעוזר לוויסות הורמונים ולמניעת נפיחות בבטן.

שקדים ואגוזים

אגוזים הם מקור מצוין לחלבונים, מגנזיום, וסיבים תזונתיים, שומנים חד רווים וויטמין E. אגוזים עשויים להפחית את הרעב ולספק אנרגיה. אך שימו לב שאגוזים מכילים המון קלוריות. חופן שקדים או אגוזים ביום תספק לכם את היתרונות שלהם.

עגבניות

עגבניות מלאות בסיבים, מים, ואשלגן. הן עשויות לפעול כ"משתן טבעי" ולסייע בוויסות העיכול.

אספרגוס

אספרגוס הוא ירק אנטי דלקתי עשיר בוויטמינים A ו-C, והוא עוזר בהורדת הנפיחות בבטן, ולתחושת שובע ארוכת טווח.

פירות יער

פירות יער הם בדרך כלל דלי קלוריות והם הפינוק המושלם. הם עמוסים בנוגדי חמצון וסיבים שחיוניים למניעת נפיחות בבטן. ניתן לשלב אותם ביחד עם יוגורט יווני, או לאכול אותם כנשנוש.

תפוחים

תפוח עמוס בסיבים, הוא מסייע גם לעיכול טוב ולקידום ירידה במשקל. אם אכלתם ארוחה כבדה מדי ואתם חשים בנפיחות בבטן, חכו כמה שעות ואם אתם עדיין מרגישים את הנפיחות איכלו תפוח. התפוח יגרום להרגשה טובה יותר בבטן בזכות הסיבים שבו.