7 דברים שכדאי לעשות כדי לקום בלי ריח רע מהפה!

זה נשמע כמעט בלתי אפשרי. אך בהחלט ניתן להפחית את הריחות הרעים מהפה בבוקר.

בטח ניסיתם כבר להימנע ממאכלים חריפים לפני השינה, ולצחצח שיניים ביסודיות, ועדיין התעוררתם עם ריח לא טוב בפה.

ריח רע מהפה בבוקר נגרמת ממגוון סיבות. בזמן שאנחנו ישנים, זרימת הרוק הרגילה שלנו פוחתת, אנחנו לא שותים מים, וכתוצאה מכך אנחנו מתעוררים עם ריח לא נעים מהפה.

ישנם סיבות אחרות כמו עישון, שיכולים להשפיע על הריח בצורה משמעותית. עם זאת, גם אם אתם שומרים על אורח חיים בריא, ויש לכם ריח רע מהפה, נסו את 7 הדברים הבאים.

איך להתעורר עם ריח רענן יותר מהפה?

השתמשו חוט דנטלי

השתמשו בחוט דנטלי לאחר ארוחות, או לפני השינה. חוט דנטלי יעזור לכם להסיר מזון ורובד שעלולים לגרום להיווצרות ריח רע מהפה בלילה.

הפסיקו לנשום דרך הפה

נשימות דרך הפה מגדילות את הסבירות לריח רע מהפה. זה מפחית את כמות הרוק בפה ומאפשר לחיידקים לפרוח. כאלה שנוחרים נוטים להתעורר עם ריח רע מהפה, לכן, כדאי לבדוק אפשרות להפחית נחירות ונשימות דרך הפה.

צחצחו את השיניים והלשון לפני השינה

צחצוח פעמיים ביום הוא חיוני לחיסול החיידקים גורמי הריח. הקפידו לצחצח במשך שתי דקות לפחות, וצחצחו גם את הלשון, ממש לפני שאתם הולכים לישון.

אל תשתמשו במי פה לפני השינה

מי פה מעניקים ריח מנטה ונשימה רעננה. במיוחד בבוקר. אך שימוש במי פה לפני השינה עלולה לייבש את הפה, מה שמסייע לחיידקים המייצרים את הריח. השימוש בו בלילה ישמור על הריח רענן למשך שעה, ולאחר מכן יגביר את קצב התרבות החיידקים במשך הלילה. לכן, העדיפו לצחצח שיניים ולהוציא שאריות מזון בצורה יעילה מאשר להשתמש במי פה.

ודאו שאכלתם ארוחה מלאה

אתם בטח יודעים שמזונות כמו שום ובצל גורמים לריח רע מהפה, גם קפה ואלכוהול יכול לגרום לריח. אך גם צום ממושך עלול לגרום לריח רע. לכן, השיטה הכי טובה היא לאכול מזונות שלא גורמים לריחות, שעתיים לפני השינה. ודאו שהתמלאתם עד הסוף כדי שלא תקומו בלילה.

שתו הרבה מים במהלך היום

אחד הדברים החשובים שכדאי לכם לעשות הוא לשתות המון מים כדי להרחיק את החיידקים שגורמים לריחות. שמירה על לחות מרחיקה חיידקים. וכאשר הפה יבש, זה עשוי למשוך חיידקים. לכן, שמרו בקבוק סגור ליד המיטה שלכם למקרה שתהיו צמאים בזמן שאתם במיטה.

תלעסו מסטיק ללא סוכר לאחר ארוחת ערב

דרך נוספת שמצוינת לקידום רוק והרחקת ריח רע מהפה היא ללעוס מסטיק ללא סוכר, המסטיק עשוי להוציא שאריות מזון שנתקעו בפה, וגם לגרום לריח יותר רענן.