כללי תזונה

למה כדאי לשתות מי צימוקים בשעות הבוקר?

צימוקים עשויים להיראות לא מגרים אבל הם סופר טעימים וסופר בריאים. צימוקים נחשבים ל"תגלית" מזון חשובה מאוד, והרבה מטבחים בכל רחבי העולם משתמשים בו.

בהודו למשל, הצימוקים הם מרכיב בלתי נפרד במאות מנות מתוקות וחריפות.

מלבד העובדה שצימוקים טעימים, יש הרבה סיבות שיגרמו לכם לכלול אותם בתזונה היומית שלכם, הם עשירים בסוכר טבעי, שמחזקים אנרגיה למהלך כל היום.

למה להשרות צימוקים במים?

צימוקים הם בצבע זהב, ירוק או שחור. הדבר היחיד המשותף בין כל הזנים הוא נוכחותם של כמויות גבוהות של ברזל, אשלגן וסידן המועילים מאוד לבריאות שלנו.

אכילת צימוקים היא בריאה, אך אם אתם רוצים להפיק את המקסימום מהם, השרו אותם בחצי כוס מים למשך הלילה ושתו את מי הצימוקים(יחד עם הצימוקים) למחרת בבוקר.

השריית צימוקים במים נחשבת מזינה מכיוון שהמים ממיסים את החומרים התזונתיים והופכים אותם לנגישים לספיגה בקלות.

הנה עוד כמה סיבות מדוע כדאי לכם לשתות מי צימוקים

למה כדאי לשתות מי צימוקים?

מוריד לחץ דם

אם יש לכם לחץ דם שהוא מעט גבוה מהרגיל, צריכה של צימוקים על בסיס קבוע תסייע לכם בהורדת לחץ הדם. רבים מאמינים שזה בגלל תכולת האשלגן העשירה בצימוקים שכן ידוע שאשלגן מוריד לחץ דם.

עוזר בעיכול

צימוקים עמוסים בסיבים מסיסים. סיבים אלו מעניקים הקלה בהעברת צואה דרך המעיים. זה עוזר לעיכול טוב יותר וחוסך עצירות ובעיות דומות. עכשיו אתם יודעים מה כדאי לנשנש כשיש לכם בעיות בטן.

מסייע לשמירה על המשקל

התשוקה לסוכר דווקא גוברת כאשר אנחנו נמצאים בדיאטה קפדנית. ובכן, צימוקים הם אלטרנטיבה בריאה ומתוקה. הסוכרים הטבעיים שבצימוקים יעזרו לכם ל"רסן"
את התשוקה לסוכר ולעזור לכם לשמור על משקל תקין. עם זאת, זכרו לאכול אותם במתינות ולא להגזים, כי בסופו של דבר- יותר מדי מכל דבר אינו בריא.

נלחם במחלות דלקתיות בקיבה

תחושת הצריבה הכואבת כאשר סובלים מבעיות בטן היא נוראית. דלקת בקיבה עלולה לגרום לנזקים רבים. צריכת צימוקים עשויה לסייע בבלימת התסמינים של מחלות דלקתיות בקיבה. הזנים החזקים יותר כוללים צימוקים טורקיים.

מגן על היגיינת הפה

לעיתים אנחנו חושבים שמזונות מתוקים ודביקים כמו צימוקים נתקעים לנו בין השיניים ומובילים לחורים, אך למעשה צימוקים עשויים לשפר את היגיינת הפה שלנו ולהגן מפני עששת. הסיבה לכך היא שצימוקים מכילים פיטוכימיקלים ונוגדי חמצון צמחיים שנלחמות בחיידקים בפולשים לפה שלנו.

מונע אנמיה ודמנציה

צימוקים עמוסים בברזל שעוזר להתרחק מאנמיה. אנמיה מתרחשת עקב מחסור בתאי דם אדומים או המוגלובין בדם שלכם. מצב זה יכול להפוך אתכם לחלשים יותר ולהוביל למחלות רבות אחרות כמו דמנציה בטווח הארוך יותר.

כאשר אתם הולכים לרכוש צימוקים, תמיד לכו על הבריאים והאורגניים. בדגני בוקר שמכילים צימוקים למשל לרוב מעובדים.

חשוב לזכור שיש לאכול צימוקים במתינות ולא בהגזמה.