5 דרכים טבעיות לפתוח אף סתום

אף סתום עלול לגרום לחוסר נוחות ולחוסר שינה בלילה, וגם לגרום לעצבנות.

גודש באף הוא תוצאה של גירוי או דלקת של רקמות האף. זה יכול להיות תוצאה של זיהומים כמו הצטננות ושפעת, אלרגיות או זיהום באוויר.

הנה כמה מהתרופות הטבעיות שתוכלו לנסות כדי להקל על אף סתום

אכלו מאכלים חריפים

גם אם אתם לא חובבי חריף, דעו שהוא למעשה מאוד יעיל כאשר אתם מצוננים והאף שלכם סתום. לא רק שזה יגרום להזעה, אלא גם ישטוף את כל הנוזלים ויגרום לכם להרגיש טוב יותר. אם אתם לא רגישים לחריף – אנחנו מאוד ממליצים לאכול קצת עם הארוחה שלכם.

שלבו כמה מזונות חריפים כמו פלפל חריף, פלפל שחור, שום או ג'ינג'ר בתזונה שלכם, הם יעילים לגודש באף.

שמנים אתריים

ארומתרפיה מועילה מאוד לאף סתום. שימוש בשמנים אתריים כמו מנטה ואקליפטוס, מסייעים לניקוי הגודש שנוצר באף. תוכלו לערבב את השמנים האלו עם שמן נשא לבחירתכם(למעט שקדים או קוקוס) כדי לדלל אותם.

תוכלו לשים כמה טיפות על החזה ולשפשף, או ניתן לטפטף כמה טיפות במטלית ולהשאיר אותה קרובה אליכם בלילה. או לשלב את השמנים האלו במכשיר אדים.

שתו נוזלים חמים

שתייה ביתית חמימה וטעימה כמו תה ומרקים הם מעולים לפתור בעיות של אף סתום. שתיה של תה ירוק, מרק עוף או מים פושרים עם לימון ודבש יכולה להרגיע נזלת, שיעול, כאב גרון ואף סתום. נוזל חם עוזר למניעת התייבשות וזיהומים בדרכי הנשימה.

שנו על הצד

איכות השינה חיונית היא חשובה מאוד. במיוחד כאשר סובלים מאף סתום. כאשר סובלים מאף סתום, זה מונע ממכם לנשום בחופשיות. לכן, שמירה על ראש מורם והטיה הצידה במקום על הגב בזמן שינה, יכולה מאוד להקל על הגודש. האף שלכם ינקז אוטומטית את עודפי הליחה במהלך הלילה במקום לגרום להצטברות.

אכלו יותר שום

לשום יש תכונות אנטי דלקתיות ואנטי מיקרוביאליות והוא יכול לעזור במניעת דלקת בכלי הדם. שום עשוי לפרק ריר שנלכד באף ולהילחם בזיהומים של חיידקים ויראליים. צריכת שום פעמיים-שלוש ביום היא תרופה מצוינת לאף סתום. כתשו את השום טריות והוסיפו אותם לארוחות. מומלץ להוסיף את השום טרי ולא מטוגן, או שעבר בישול. כך יתרונות השום הם גדולים יותר.

כדאי לנסות קודם את הטיפולים הטבעיים האלו לפני ניסוי תרופות ללא מרשם רופא או עם מרשם, מכיוון שהם עלולות להיות ממכרות. לטיפולים האלה אין תופעות לוואי והם יכולים לטפל במהירות ולהקל על אף סתום ונפיחות של מעברי האף. הדרך הטובה ביותר למנוע תסמיני הצטננות ושפעת היא לשמור על חסינות חזקה עם תזונה מאוזנת.