טיפולים

זאת הסיבה שכדאי לכם לשים פלסטר בפה לפני השינה

בשנים האחרונות, השימוש בפלסטר לפה צבר פופולריות ביפן, וסיקרן המון אנשים ברחבי העולם. הפלסטר המיוחד הזה נועד כדי לשים על הפה במהלך השינה או במהלך פעילויות יומיומיות.

למרות שזה עשוי להראות חריג לחלקנו, היפנים אמצו את השיטה הזו בגלל מטרותיה ויתרונותיה השונות.

מה המטרה של הפלסטר?

מניעת יובש בפה

אחת הסיבות העיקריות לכך שאנשים משתמשים בפלסטר הזה הוא כדי להילחם ביובש בפה. נשימה דרך הפה במקום האף עלולה להוביל לחוסר לחות ולגרום ליובש. מטרת הפלסטר היא לפעול כמין מחסום, ולעודד נשימת אף ולהפחית יובש בפה. מה שיכול להועיל לבריאות הכללית של הפה.

עידוד נשימת אף

נשימה מהאף ידועה ביתרונותיה, וזה כולל ספיגת חמצן משופרת, סינון מזהמי אוויר, וויסות טוב יותר של טמפרטורה ולחות. על ידי הדבקת פלסטר, הסיכוי יהיה טוב יותר כדי לנשום דרך האף, ולהבטיח דפוסי נשימה בריאים יותר.

הפחתת נחירות

נחירות היא בעיית שינה נפוצה, שיכולה אפילו לשבש את איכות השינה. הפלסטר עשוי להקל על הנחירות על ידי מניעת פתיחת פה במהלך השינה. הפלסטר מעודד אנשים לנשום דרך האף ומפחית את הסבירות לנחירות.

השימוש בפלסטר עשוי לספק מספר יתרונות גם ללסתות. הנה כמה יתרונות:

  • יישור הלסת: בעת שימוש בפלסטר לפה, זה מעודד לשמור על הפה סגור ולנשום דרך האף. תרגול זה מקדם יישור נכון של הלסת, שכן הלסת התחתונה נשארת במצב מנוחה טבעי, ומונעת ממנה ליפול לאחור או להתיישר במהלך השינה. שמירה על יישור הלסת בצורה נכונה יכולה לעזור להפחית את העומס על מפרק הלסת ולהקל על אי נוחות הקשורה להפרעות במפרק הטמפורומנדיבולרי (TMJ).
  • חריקת שיניים מופחתת: חריקת שיניים, הידועה גם בשם ברוקסיזם, עלולה לגרום לנזק משמעותי לשיניים ולמפרקי הלסת. על ידי שמירה על הפה סגור בעזרת הפלסטר, אנשים נוטים פחות לחרוק שיניים במהלך השינה. זה יכול למזער את הבלאי בשיניים, כמו גם להקל על כאבי לסת פוטנציאליים או כאבי ראש הקשורים לברוקסיזם.
  • הרפיית שרירים: שמירה על הפה סגור מקדמת הרפיית שרירים באזור הלסת והפנים. על ידי הרתעת תנועות לסת מוגזמות, אנשים יכולים לחוות הקלה במתח שרירי הלסת, מה שיכול לתרום לתחושת רגיעה ונוחות משופרת.
  • שיפור מראה הפנים: יישור הלסת וחריקת שיניים מופחתת יכולים להיות בעלי השפעות חיוביות על מראה הפנים. עם הזמן, חריקת שיניים עלולה לגרום לשחיקת השיניים ולהוביל לשינויים במבנה הפנים ולמראה מבוגר יותר. שימוש בפלסטר עשוי למנוע שחיקה ולשמור על יישור הלסת הנכון, אנשים עשויים לעזור לשמר את קווי המתאר הטבעיים שלהם ולשמור על מראה צעיר יותר.
  • איכות שינה משופרת: כאשר הלסת מיושרת כראוי והפה נשמר סגור במהלך השינה, אנשים עשויים לחוות איכות שינה משופרת. הסיבה לכך היא שנשימת אף מקדמת צריכת חמצן מיטבית ומפחיתה את הסבירות להפרעות נשימה בשינה, כגון נחירות או דום נשימה בשינה. שינה איכותית תורמת לרווחה הכללית ויכולה להשפיע לטובה על היבטים שונים של בריאות, כולל תפקוד קוגניטיבי ורמות אנרגיה בשעות היום.

הסרטון הבא מסביר למה חשוב לנשום דרך האף:

חשוב לציין שבעוד פלסטר לפה יכול להציע את היתרונות הפוטנציאליים הללו, החוויות האישיות עשויות להשתנות. התייעצות עם רופא או רופא שיניים יכול לספק הדרכה מותאמת אישית ולעזור לקבוע אם הפלסטר לפה מתאים לצרכים הספציפיים שלכם ולחששות הקשורים ללסתות.

טיפולים טבעיים ליובש בפה

בעוד שפלסטר לפה יכול לסייע במאבק ביובש בפה, ניתן גם להשתמש במספר תרופות טבעיות כדי לטפל בבעיה זו. הנה כמה הצעות:

הידרציה

שמירה על לחות טובה היא חיונית למניעת יובש בפה. שתיית כמות מספקת של מים לאורך היום יכולה לעזור לשמור על ייצור הרוק ולהקל על היובש.

תרגילי נשימה

תרגול תרגילי נשימה, כגון נשימה חלופית בנחיריים או נשימה סרעפתית, יכולים לעזור לשפר את זרימת האוויר באף ולהפחית את התלות בנשימה מהפה.

היגיינת הפה

שמירה על היגיינת פה טובה חיונית לבריאות הפה. צחצוח שיניים באופן קבוע, שימוש בחוט דנטלי ושימוש במי פה יכולים לסייע במניעת תסמיני יובש בפה.

מכשירי אדים

שימוש במכשיר אדים בחדר השינה יכול להוסיף לחות לאוויר, למנוע יובש ולקדם נשימה נוחה במהלך השינה.