תזונה טבעית לקולגן לעור
עור

הפחתת הקמטים: 7 מזונות שמכילים קולגן

הקולגן ממלא תפקיד חשוב בכל הקשור לעור שלנו, שומר על גמישותו, חוזק העור, ולמראה צעיר. ככל שאנחנו מתבגרים, ייצור הקולגן פוחת, מה שמוביל להיווצרות קמטים.

עם זאת, הטבע סיפק לנו מזונות רבים שעשויים לחזק את הקולגן ולהילחם בסימני ההזדקנות. בכתבה הזו, נציג את הקולגן, כיצד הוא משפיע על קמטים ונגלה לכם את המזונות שיכולים לתמוך בעור זוהר

תפקיד הקולגן בעור

קולגן הוא החלבון השכיח ביותר בגופנו ומשמש כמרכיב חשוב בעור, עצמות, שרירים, גידים וברקמות חיבור אחרות שלנו.

בעור, הקולגן מספק מוצקות, גמישות ולחות. הוא תומך במבנה העור ומונע הופעת קמטים.

ככל שאנחנו מתבגרים, סינתזת הקולגן בגוף מתחילה לרדת, וכתוצאה מכך העור נהיה דק יותר ופחות אלסטי. גורמים חיצוניים כמו קרינת UV, זיהום ותזונה לא בריאה יכולים להאיץ את פירוק הקולגן, מה שיכול להוביל להיווצרות קמטים ועור נפול.

הקשר בין קולגן לקמטים

קמטים הם סימנים שנראים לעין של דלדול הקולגן והזדקנות העור. כאשר רמות הקולגן יורדות, העור מאבד את יכולתו לשמור על לחות ומתחיל להתקמט בקלות. קווים עדינים וקמטים מופיעים בעיר על הפנים, צוואר וידיים, אזורים החשופים ביותר לגורמי לחץ סביבתיים.

כדי להתמודד עם ההשפעות של ירידת הקולגן, ישנם מוצרים רבים וטיפולים קוסמטיים רבים מתהדרים בקולגן כמרכיב מפתח. בעוד שהמוצרים האלה יכולים להיות מועילים, הזנת העור מבפנים בעזרת מזונות מגבירי קולגן, יכולה לעשות הבדל רציני בהשגת עור פחות נפול וקמטים. מקור

מזונות לחיזוק קולגן ולהילחם בקמטים

דגים

דגים שומניים כמו סלמון מקרל וסרדינים עשירים בחומצות שומן אומגה 3, המעודדות את ייצור קולגן ומפחיתות דלקת בעור.  מקור

פירות יער

אוכמניות, תותים ופטל שחור עמוסים בנוגדי חמצון הנלחמים ברדיקלים חופשיים, מולקולות מזיקות שמאיצות את פירוק הקולגן. הפירות הטעימים האלה מכילים עם ויטמין C, שחיוני לסינתזת קולגן.

עוד על: כיצד להגביר את הקולגן בפנים

מרק עצמות

מרק עצמות שופע קולגן, מינרלים וחומצות אמינו התומכות בבריאות העור, צריכה קבועה יכולה לחדש את רמות הקולגן ולשפר את גמישות העור.

עלים ירוקים

תרד, קייל ועלים ירוקים אחרים מתהדרים ברמות גבוהות של ויטמין C, המסייע בייצור קולגן, בנוסף, הם מכילים חומרים מזינים כמו לוטאין וזאקנסטין המגנים על העור מפני נזקי UV.

אגוזים וזרעים

שקדים, אגוזי מלך, זרעי צ'יה וזרעי פשתן עשירים בויטמין E, נוגד חמצון המגן על העור בלחץ חמצוני ובכך משמר את הקולגן.

פירות הדר

תפוזים, לימונים ואשכוליות הם מקורות מצוינים לויטמין C , אשר לא רק ממריץ את סינתזת הקולגן אלא גם תורם לעור זוהר ובהיר יותר.

אבוקדו

הפרי הזה מכיל שומנים בריאים, וויטמין E וויטמין C, כולם מזינים את העור, מגבירים את ייצורו ומקדמים מראה גמיש יותר.

שורה תחתונה

הזדקנות היא בלתי נמנעת, אנחנו יכולים לנקוט כדי לחזק את הקולגן ולהקטין את הופעת הקמטים באמצעות תזונה לקולגן.

שילוב של מזונות מעודדי קולגן כמו דגים שומניים, פירות יער, מרק עצמות, עלים ירוקים, אגוזים, פירות הדר ואבוקדו בארוחות היומיות יכול לעשות הבדל משמעותי בשמירה עור צעיר.