אכילת-יתר של המזונות הבאים עלולה להיות מסוכנת

כשזה מגיע לתזונה, ישנם מזונות גרועים ביותר שאנחנו חייבים להימנע מהם. ויש מזונות מצוינים אך זה לא אומר שצריך לאכול אותם בכמות מוגזמת. למעשה, אפילו המזונות הבריאים ביותר עלולים לגרום לבעיות אם אתם תאכלו יותר מדי מהם.

בימינו, יכול להיות שיותר קשה להבדיל בין מה צריך לאכול, מה אפשר לאכול כל יום, מאכלים שצריך לשלב לפעמים, ומה לא – עם כל המידע שמסתובב ברשתות החברתיות.

כמה מזונות "תמימים" שאנחנו אוכלים ביום יום וחושבים שזה בריא לאכול בכמויות עלולים להיות מסוכנים ולפגוע בבריאותנו. הנה שבעת מזונות שכדאי לכם להגביל את צריכתם, ועדיף לא להגזים באכילתם.

7 מזונות שכדאי לכם לאכול בהגבלה

שימורי טונה

לדג הטונה יש רמות גבוהות של כספית. מינון יתר של כספית עלולה להוביל לבעיות דיבור, ראייה, ואפילו לתפקוד שרירים לקוי.

טונה היא מקור מצוין לחלבון וחומצות שומן אומגה 3. לכן, הגבילו את צריכת שימורי הטונה לפעמיים בשבוע, ובחרו בטונה במים, ועם רמות הכספית הנמוכות ביותר. או שתוכלו לאכול דגים אחרים כמו דג לבן או סלמון.

סויה

מוצרי סויה הפכו לפופולריים עם השנים. כמעט 95% ממוצרי הסויה מהונדסים גנטית, כמו מוצרי חלב סויה. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא להעדיף לאכול פולי סויה אורגניים ומוצרי סויה אורגניים וטופו כדי למנוע בעיות בריאותיות.

תירס

התירס קיים בהמון מזונות, כולל צ'יפס, קטשופ, עוגיות, והרבה מזונות מעובדים אחרים. אלה לרוב מהונדסים גנטית, ואכילת יתר מהמזונות האלה עשויה להגביר את הסיכון לפתח סרטן ומחלות לב. אם אתם רוצים לאכול תירס, העדיפו לבשל תירס אמיתי ולאכול אותה.

אגוזים ברזילאים

אגוזים אלה מאוד בריאים ועשירים בסלניום, מינרל בריא למערכת החיסון ולתפקוד תקין של בלוטת התריס. עם זאת, יותר מדי סלניום עלול להיות רעיל לגוף, ולגרום לתסמינים כמו שיער שביר וציפורניים שבריריות, נשימה כבדה וסיבוכים במערכת העיכול. 2 אגוזים ברזילאים מספיקים כדי לקבל את היתרונות הטובים שלכם מבלי לסכן את עצמכם.

בננות

למרות שבננות הן מזון מועיל ומקור מצוין לאשלגן, יותר מדי מהמינרל הזה עלול לגרום להיפרקלמיה, שעלולה לגרום לבעיות לב, שרירים ועצבים.

היפרקלמיה גורמת לקצב לב לא סדיר. בננה אחת ביום לא תזיק לכם, אבל אכילה מוגזמת של בננות אכן עלולה לסכן אתכם.

סלמון שגדל בחווה

סלמון שגדל בחוות אינו מכיל את הכמות הגבוהה של אומגה 3 שאנחנו חושבים שהם מכילים. סלמון שגדל בחווה עשוי להיות רעיל יותר מסלמון בר. אז תמיד העדיפו סלמון בר במידת האפשר.

חמאת בוטנים

חמאת בוטנים מכיל כמויות גבוהות של שומן, היא גם מכילה לרוב סירופים ושמן מוקשה. תמיד העדיפו לאכול חמאת בוטנים טבעית 100% ולקרוא את המרכיבים.