טיפולים כללי

9 מזונות מוכחים שיפתרו לכם בעיות עצירות!

.בין 5-20% מהאנשים סובלים מעצירות. בחירת מזונות מסוימים עשויה לפתור מקרים של עצירות וגם למנוע מהעצירות לחזור.

אין מספר מדויק לאיזו תדירות אדם צריך להתפנות. הטווח התקין הוא בין 3-14 פעמים בשבוע. אם יש לכם יציאות כל כמה ימים ומרגישים בסדר(ללא נפיחות, מאמץ על האסלה או צואה בצורת כדורים קטנים) אז אתם בסדר.

אם אתם חווים ירידה ביציאות הרגילות שלכם או שיש לכם תסמינים אחרים, סימן שיש לכם עצירות

חשוב לפתור את בעיית העצירות בהקדם האפשרי, אחרת זה עלול לגרום למקרים חמורים שלא ניתנים לתיקון בצורה טבעית אלא רק בטיפול אצל הרופא. כדי למנוע את אי הנעימות הזו-

הנה 9 מזונות שמומלץ לאכול אותם אם אתם חווים או חוויתם עצירות

זרעי פשתן

אחת הסיבות לעצירות היא שאין מספיק צואה, כאשר אין מספיק צואה- מערכת העיכול מתקשה להוציא את הצואה, ולעיתים קרובות גם גורם לטחורים. זרעי פשתן עשויים להגדיל את נפח הצואה. הם עשירים בסיבים.

תפוחים

בנוסף לסיבים שעשויים להגביר את הצואה, תפוחים מכילים סוכר שנקרא סורביטול. לסוכר הזה יש השפעה ליצור לחץ במעי הגס. שתייה מרובה של מים גם הכרחית.

שזיפים מיובשים

שזיפים ידועים ביכולתם לשמש כ"משלשלים" טבעיים. שזיפים מיובשים עשירים בסיבים, בסורביטול, ועשירים בחומצה כלורוגנית ונאו כלורוגנית, מה שמעודד יציאות. עם זאת, חשוב לא לאכול יותר מדי שזיפים ולשמור על מינון מאוזן, מכיוון שזה עלול ליצור בעיה הפוכה.

קפה

קפה עשוי לסייע במניעת עצירות. הוא מכיל חומצות שיש לכם השפעה משלשלת. בנוסף משקאות חמים נוטים לעורר מין התכווצויות מעיים, ולהניע את המעיים. אם אתם לא שותים בדרך כלל קפה- היזהרו מלהגזים כי הוא גם משתן, וזה עלול לייבש, והתייבשות בהחלט מובילה לעצירות.

עדשים

עדשים מסייע להורדת כולסטרול ולחץ דם, עשויים למנוע סוכרת מסוג 2, ומשפרים את השליטה הגליקמית. הם מקור טבעוני נהדר לחלבון וברזל. כוס עדשים מכילה 9 גרם סיבים וזה מושלם לעצירות!

פסיליום

הפסיליום מופק מקליפות של זרעי לחך, קליפות אלה עשירות בסיבים, שעשויים להגביר את הצואה. ניתן להוסיף את הפסיליום לשייקים, שיבולת שועל וכו'.

קוקוס מיובש

קוקוס מיובש מכיל 8-14 גרם סיבים. ככל שנגביר את הסיבים, סביר להניח שנלך לשירותים יותר- אך חשוב גם לא לצרוך יותר מדי סיבים על מנת שלא יקרה הדבר ההפוך- מקרים חמורים של עצירות.

ישנם מספר אנשים שמשתמשים גם בשמן קוקוס להקלה על עצירות, אך אין מחקרים שמוכיחים בדיוק שהיא מקלה.

גרעיני דלעת

זרעי דלעת מכילים מגנזיום, ישנם המון מחקרים שהראו שאנשים שאינם מקבלים מספיק מגנזיום נאבקים עם עצירות לעתים קרובות יותר. מגנזיום יעיל מאוד במקרים של עצירות. מנה אחת של זרעי דלעת מכילה 317 מ"ג מגנזיום. בנוסף הם גם מקור טוב לסיבים.