5 מזונות שתורמים לבריאות האזור האינטימי

האזור האינטימי הוא חלק מהגוף שדואג לניקוי בכוחות עצמו. עם זאת, כדי שהוא יתפקד כראוי, יש דברים שניתן לעשות.

תזונה בריאה תומכת בתפקוד תקין ובריא של האזור. וגם מגבירה את החשק המיני.

הנה רשימה של מזונות שתורמים לבריאות האזור האינטימי, ועוזר לשמירה על ה-PH ולשמירה מזיהומים חיידקיים.

5 מזונות שתורמים לבריאות האזור האינטימי

יוגורט(פרוביוטי)

יוגורט הוא מקור מצוין לחיידקים טובים. פרוביוטיקה יעילה לאיזון בין החיידקים הטובים והרעים במעיים.

צריכת יוגורט שומרת על האזור נקי מזיהומי חיידקים. היוגורט עשוי לשמור על PH מאוזן ובריא. אפשר לכלול יוגורט יווני, או יוגורט המכיל פרוביוטיקה בתזונה שלכם.

תרד

כוס תרד מבושל מכילה כמעט 39% מגנזיום. אכילת תרד עשויה להיות מצוינת לבריאות האזור האינטימי שלכם. מגנזיום מפחית דלקות ומקדם זרימת דם. מה שאומר אפסקה של דם לגפיים ולשמירה על בריאות האזור האינטימי. מלבד המגנזיום, התרד עמוס גם בפלבנואידים, קרוטנואידים וחומצות שומן אומגה 3, אשר כולם מסייעים בהפחתת דלקות.

מוצרי סויה

סויה ומוצרי סויה הם מקורות מצוינים לאסטרוגנים המופקים ממקור צמחי. הכללת מוצרי סויה בתזונה תעזור לכם במקרים של יובש באזור(המון נשים בגיל המעבר במיוחד מתלוננות על יובש) הסיבה ליובש לרוב היא ירידה ברמות האסטרוגן בגוף. צריכת מוצרי סויה היא דרך טובה לפצות על האובדן. נשים שמתקרבות לשלב גיל המעבר צריכות לכלול מזונות עשירים באסטרוגן כמו מוצרי סויה, אגוזים, זרעי פשתן ודגנים מלאים כדי להפחית תסמינים הקשורים לייצור נמוך של אסטרוגן.

לחצו כאן כדי לקרוא על מה זה אסטרוגן נמוך

שום

לשום יש תכונות אנטי מיקרוביאליות נהדרות. התרכובת אליצין הקיימת בשום כתוש טרי היא האחראית לתכונות האנטי מיקרוביאליות. צריכת שום כתוש טרי עשויה להגביר את זרימת הדם ולשפר משמעותית את הבריאות המינית.

פפאיה

כאבי מחזור הם אחד הנושאים המרכזיים שנשים מתמודדות איתם כל חודש. אחד המאכלים הטובים ביותר להקלה על אי הנוחות והכאבים הלו הוא פפאיה. הפרי הזה עשיר בוויטמינים A ו-C, שניהם מסייעים בחיזוק דופן הרחם. ברזל וסידן נמצאים גם בפפאיה שמסייעים בשמירה על האזור האינטימי. צריכת פפאיה עשויה להפחית את ההתכווצויות שגורמות לכאבים.