כללי

דברים שכל אישה צריכה לדעת לגבי ההיגיינה האישית שלה 

כנשים, אנחנו צריכות לעשות האקסטרה עבודה כדי להיראות יפות ולהריח במיטבנו. הנה כמה דברים שכדאי לדעת כדי לשמור על ההיגיינה שלכן!

הימנעו משימוש במרכך כביסה כשאתם מכבסים ציפיות של כריות

ידוע שציפית של כרית אוגרת שמנים, לכלוך, וזיעה. אבל כשאתן מכבסות אותה עם מרכך כביסה, היא עלולה להישאר עם שאריות של לכלוך שעלול לגרום לפצעונים בעור. זכרו להחליף ציפית כל 2-3 ימים ולוותר על מרכך הכביסה.

קחו אתכם חוט דנטלי

מזון שנתקע לכם בין השיניים עלול לגרום לריח רע מהפה. הצטיידו בחוט דנטלי לניקוי השיניים לאחר ארוחות מחוץ לבית.

השתמשו במגרדת לשון

לפעמים נוצר חומר לבן על הלשון, אלה הם חיידקים, ותאים מתים. נשמע מגעיל אך שימוש במגרדת לשון יסייע להסרת החיידקים ולשמור על נשימה רעננה.

תשנו בלי תחתונים

כמה שזה נשמע מוזר, אתן לא צריכות ללבוש תחתונים בלילה אלא אם כן אתן במחזור. שינה בלי תחתונים(אפשר עם מכנס משוחרר) תאפשר לאזור האינטימי שלכן לנשום ולהפחית את הסיכויים לפתח זיהומים כלשהם בנרתיק.

טבלו רגליים בתה שחור

זה מסייע להרוג חיידקים, ולמנוע מהרגליים שלכם להזיע, ועשוי להסיר ריחות לא טובים מהרגל. תשימו מים חמימים עם תיון תה שחור בקערה גדולה והשרו את הרגליים למשך כמה דקות. 

הימנעו משטיפות ריחניות באזור האינטימי

האזור האינטימי מנקה את עצמו באופן טבעי ללא כל עזרה. אם אתן לא במחזור, אין סיבה לשים פדים או תחבושות סופגות, ואין סיבה לשטוף בסבונים ריחניים את האזור, זה עלול להגביר את הסיכון לזיהומים בנרתיק. שטפו את האזור במים רגילים כאשר אתם מתקלחים.

זכרו לשטוף מאחורי האוזניים

ישנם בלוטות שמפרישות שמן מאחורי האוזניים ואנחנו לא שמות לב לפעמים, כאשר זה מתערבב עם זיעה, זה עלול ליצור ריח לא נעים בכלל. שטפו מאחורי האוזניים כדי למנוע את אי הנעימות הזו.

השתמשו במרכך בעת גילוח אזורים אינטימיים

מרכך, מרכך את השיער ומפחית סיכויים לבליטות גילוח ומונע גירויים.

שתו מים פושרים עם לימון בבוקר

מים עם לימון אמנם לא יתנו לכם לרדת במשקל, אך יעניקו לכן לחות ותסייע לניקוי רעלים לגופכם.