כללי עור

3 שימושים מעולים לחמאת בוטנים על העור!(כדאי לכם להציץ)

כמעט כולנו יכולים להסכים שחמאת בוטנים היא נפלאה(חוץ מאלה שרגישים לבוטנים). יש אנשים שאוהבים אותה קראנצ'ית, או חלקה, או איפשהו באמצע. רבים משתמשים בחמאת בוטנים להכנת מספר מנות בעוד שאחרים מעדיפים את הפשטות של חמאת בוטנים ואוכלים אותה על כפית.

לחמאת בוטנים יש יתרונות עצומים לעור ואתם יכולים להשתמש בה כדי לעזור לעור שלכם להראות מדהים! אם יש לכם סימנים כהים, כתמים כהים, קמטוטים או עור נפול – חמאת בוטנים הוא הדבר המושלם.

מהם היתרונות של חמאת בוטנים וכיצד ניתן להשתמש בה?

חמאת בוטנים לכתמים כהים ומיצוק עור נפול

לסימנים כהים ולעור נפול יש 3 דברים משותפים. הם שניהם בעיות עור מעצבנות ביותר, ושניהם יכולים להיגרם על ידי רדיקלים חופשיים. רדיקלים חופשיים הם תרכובות שעלולות לפגוע בעור שלכם ולהפוך אותו לרגיש יותר כשזה מדובר בבעיות עור.

רדיקלים חופשיים יכולים לגרום גם לקמטים, כתמים כהים, שינוי גוון וכו'. הם יכולים להגיע ממקורות רבים – זיהום, סביבה וקרינת שמש למשל).

תוכלו להיפטר מסימנים כהים ועור נפול על ידי שימוש במרכיב טבעי אחד, חמאת בוטנים. יש לו נוגדי חמצון מדהימים והם עשויים להתמודד עם רדיקלים חופשיים, כך שהוא יישאר בריא.

חמאת בוטנים היא מרכיב טבעי עשיר בנוגדי חמצון ותרכובות כמו ויטמין E וחומצה P-קומארית, היא מכילה גם חומרים מזינים אחרים כמו שומנים חד בלתי רוויים וחלבון, ששניהם עוזרים להזין את העור שלכם ולקדם בריאות עור מצוינת.

מה תצטרכו?

  • כפית חמאת בוטנים טבעית
  • שמינית כפית כורכום
  • כפית קמח חיטה
  • מי ורדים

ערבבו את חמאת הבוטנים, הכורכום והקמח, לאחר מכן הוסיפו מי ורדים לתערובת עד שתגיעו לסמיכות כמו של קטשופ.

מרחו את המסכה והשאירו אותה למשך 12 דקות.

שטפו אותה במים חמימים. תוכלו להשתמש במסכה 1-2 פעמים בשבוע.

אלוורה וחמאת בוטנים לעור רך, אחיד וצעיר

האלוורה מזינה את העור בצורה מצוינת. היא מכילה נוגדי חמצון, ויכולה למנוע שינוי גוון בעור. היא גם עמוסה בוויטמינים וחומרים אחרים שעוזרים להפחית דלקת, להרגיע את העור, ולהשאיר אותו רך וזוהר. כאשר העור שלכם בריא, הסיכוי לפתח בעיות עור היא נמוכה יותר.

מה תצטרכו?

  • כף חמאת בוטנים טבעית
  • 12 טיפות חומץ תפוחים
  • משקה אלוורה טבעי

ערבבו את חמאת הבוטנים וחומץ התפוחים יחד, הוסיפו לאט את משקה האלוורה עד שתגיעו לסמיכות כמו של קטשופ.

מרחו ועסו את העור למשך 3 דקות. השאירו את המסכה למשך 10 דקות.

שטפו במים חמימים, ולאחר מכן מרחו סרום או קרם לחות.

תוכלו להשתמש במסכה הזאת 1-2 פעמים בשבוע.

לימון וחמאת בוטנים להפחתת סימנים כהים ולהארת העור

אם אתם צריכים דרך להיפטר מסימנים כהים על העור שלכם, אתם תצטרכו מיץ מלימון וחמאת בוטנים טבעית. מיץ לימון משמש כבר הרבה שנים לשיפור מראה הזוהר של העור ולאיחוד גוון העור. חומצת הלימון עשויה להוביל להפחתת סימנים כהים. הוא גם מקור מצוין לוויטמין C, תרכובת המסייעת לקידום ייצור הקולגן ולהפחתת מראה של קווים וקמטים

עם זאת, חשוב להיזהר מאוד עם השימוש במיץ לימון. שימוש במיץ לימון לבד עלול לגרות את העור, לכן, תמיד כדאי לשלב אותו עם עוד מרכיב טבעי. תוכלו להשתמש במסכה הזו אם אתם רוצים להעלים סימנים כהים מהעור כמו למשל בברך, בית שחי, נקודות מסוימות על הפנים.

חשוב לא להיחשף לאור שמש לאחר הטיפול. ואם יש לכם עור רגיש- עדיף שלא תשתמשו במסכה הזאת.

מה תצטרכו?

  • כפית חמאת בוטנים
  • 15 טיפות מיץ לימון טרי
  • מים לפי הצורך

ערבבו את מיץ הלימון וחמת הבוטנים יחד, הוסיפו מים עד לקבלת סמיכות של קטשופ.

מרחו על האזור שבא לכם והשאירו למשך 12 דקות

שטפו את המסכה במים חמימים. לאן מכן מרחו את הקרם האהוב עליכם.

השתמשו עד 1-2 פעמים בשבוע.