6 צמחי מרפא שמסייעים לנשים לאזן את ההורמונים

בגוף האישה, להורמונים יש תפקיד חשוב בבריאות הכללית של האישה. כאשר ההורמונים לא מאוזנים, הם עלולים להשפיע על רמות האנרגיה בגוף, נטייה לחרדה, ואפילו יכולים להשפיע על חיי המין שלנו.

ישנם צמחי מרפא רבים אשר מכילים תרכובות חזקות שיכולות לעזור לוויסות ההורמונים בגוף. הנה כמה מצמחי המרפא הללו:

שורש מאקה

המאקה הוא תוסף מומלץ לנשים, במיוחד בגיל המעבר. המאקה מגבירה את ייצור האסטרוגן בגוף.

נשים לפני גיל המעבר משתמשות בו כדי להקל על תסמונת קדם וסתית (PMS) – עוזר באיזון האסטרוגן במהלך המחזור החודשי. אפשר לרכוש את שורש המאקה בצורת כדורים בכל בית מרקחת או חנויות פארם.

אנו תמיד ממליצים להיוועץ עם רופא לפני צריכת כל תוסף חדש.

אשווגנדה

אשווגנדה הוא אחד מצמחי המרפא הטובים ביותר לאיזון הורמונים. הוא משמש בעיקר להפחתת הסטרס (רמות לחץ) והפחתת הקורטיזול ("הורמון הלחץ"). קורטיזול עלול ליצור רמות גבוהות של סוכר בדם ושומן בטני מוגבר, במיוחד אצל נשים. אפשר לרכוש אותו כתוסף בחנויות פארם וטבע.

צאסטברי (שיח אבהרם)

הצמח הזה גדל בגדות נחלים ובמקווי מים. הצמח מגביר את ייצור הורמון הלוטאיניזציה (ההורמון האחראי על הבשלת הזקיק).

בנוסף, הוא מסוגל להקל על תסמיני PMS וכאבי מחזור, ולהקל על תופעות לוואי של אנדומטריוזיס. צ'אסטברי נמכר בצורת טבליה, נוזל או שמן אתרי בחנויות פארם וטבע.

רודיולה רוזאה

צמח זה משמש כטיפול בדיכאון קל, חרדה ועייפות. הוא נמכר כשתוסף תזונה והוא פופולרי במדינות רבות.

רודיולה רוזאה מכיל יותר מ-140 רכיבים פעילים שנמצאו יעילים למספר מצבים בריאותיים, לכן הוא מעולה להפחתת מתח נפשי, רמות לחץ, עייפות, שיפור תפקודי המוח. אפשר לרכוש את המוצר כתוסף תזונה בחנויות פארם וטבע.

תלתן אדום

נשים בגיל המעבר סובלות מגלי חום, חוסר איזון הורמונלי וכו'. התלתן האדום עשוי לאזן את ההורמונים, לעזור למחלות עור כגון אקזמה ופסוריאסיס. תלתן אדום לא מומלץ לנשים אשר נוטלות תרופות לדילול דם. תלתן אדום נמכר ברשתות פארם וטבע על תחת השם פרומנסיל.

שליג'יט (מומיו)

המומיו יעיל לנשים שיש להן בעיות בפוריות, הוא יעיל לזיהומים גניקולוגיים ומחלות של אברי מין נשיים. בנוסף הוא גם עשוי לאזן את המערכת ההורמונלית נשית. ניתן לרכוש באתרי פארם או חניות ככמוסה.