טיפולים

3 טרנדים שפוגעים בבריאות האזור האינטימי

יש שפע של מוצרים, שניתן לומר עליהם "מוזרים", לאזור האינטימי שמבטיחים להעניק ריח טוב, מראה טוב יותר, והדוק יותר.

אך גניקולוגים מזהירים מפני שימוש במוצרים אלו, מכיוון שהם עלולים ליצור סיבוכים לבריאות הרבייה.

3 טרנדים שעלולים לפגוע בבריאות האזור האינטימי

פנינים לניקוי רעלים ברחם

ניקוי רעלים זה טרנד מוכר, וניתן לעשות אותו באלפי דרכים. יש נשים רבות שבטוחות שהנחת 3 כדורי עשבי תיבול, עטופים בחתיכת גזה על הנרתיק למשך 72 שעות עשוי לנקות רעלים.

אלו שתומכים, טוענים כי זה יכול לאפס את האיזון הטבעי, להגביר גמישות, לווסת מחזור חודשי, להרוג טפילים וחיידקים, לשפר פוריות ולהפחית הפרשות ולהסיר רעלים.

אך הגוף שלנו חכם, והנרתיק מתנקה בעצמו. שימוש במוצרים מבושמים, או להניח דברים על אזור הנרתיק, עלולים להפר את האיזון של החיידקים הרגילים, שהוא הגורם השכיח להפרשות חריגות. חשוב להתייעץ עם רופא בכל מה שקשור לאזור האינטימי.

מוצרים ושמנים מבושמים

נשים רבות משתמשות בשמנים טבעיים, כמו שמן יוני, או שמן שיער ערווה, כדי להפוך את האזור ל"סביבה אנטי פטרייתית, אנטיבקטריאלית, ואיזון חומציות". הרבה מאמינים כי שמנים יכולים לרכך ולנקות נקבוביות.

שמנים אלו יכולים לגרום לנזק יותר מתועלת. זה עלול לגרום לזיהומים. ה-PH של הנרתיק הוא מאוד ספציפי והוא מנקה את עצמו היטב. חשוב להיות מודעים לקרמים ושמנים שאתם קונים, מכיוון שהוא יכולים לגרום לזיהומים בקלות. הכי טוב זה לשטוף במים.

אידוי הנרתיק

טיפול זה נהוג במשך מאות שנים, אך הטרנד חזר מאז 2015. יש נשים שמאמינות כי אדים עשויים לנקות את הרחם, וגם לגרום לשחרור אנרגטי, מה שעוזר לאזן רמות הורמונים נשיים.

אך יש המון טיפולים שיכולים לעזור עם חוסר איזון הורמונלי, והם לא כוללים קערה מלאה באדים ועשבי תיבול. לנרתיק ולרחם יש חיידקים טובים משלהם, שלמעשה הם עוזרים להגן מפני זיהום. לכן, לא כדאי להתעסק עם ה-PH של הנרתיק. בנוסף, אידוי עלול לגרום לכוויות תוך נרתיקיות.