עור

8 דברים שיכולים לגרום לריח רע מהגוף

ריח גוף, למרות שהוא דבר טבעי, נחשב לרוב לנושא רגיש עבור אנשים רבים. אנחנו משתמשים בדאודורנטים, בשמים ומוצרים אחרים כדי להסוות או לנטרל ריחות אלו. אבל האם אי פעם עצרתם לתהות מה בעצם גורם לריחות האלה? בואו נצלול אל הגורמים וההרגלים השונים שיכולים לגרום לריח הגוף.

1.בקטריות

הזיעה עצמה היא חסרת ריח, אך כאשר היא מקיימת אינטראקציה עם בקטריות על העור, היא עלולה לייצר ריח רע. אזורים כמו בתי השחי והמפשעה, שהם אזורים לחים וסגורים יותר, נוטים לריכוז גבוה יותר של חיידקים גורמי ריח אלה.

2.התזונה שלנו

מה שאנחנו אוכלים יכול להשפיע על ריח הגוף. מזונות כמו שום, בצל ותבלינים מסוימים משחררים תרכובות שיכולות להיות מופרשות באמצעות זיעה, ומשנות את הריח הטבעי שלנו. באופן דומה, צריכת אלכוהול או קפאין יכולה להוביל לריח גוף חזק יותר.

3.תרופות

תרופות מסוימות, כולל אנטיביוטיקה מסוימות או תרופות אנטי פסיכוטיות, יכולות לשנות את ריח הגוף כתופעת לוואי.

4.שינויים הורמונליים

חוסר איזון או תנודות הורמונליות, כגון אלו המתרחשות במהלך הווסת, הריון או גיל המעבר, עלולים להוביל לשינויים בריח הגוף.

5.מצבים רפואיים

מצבים מסוימים כמו הזעת יתר, מחלת כבד, מחלת כליות או סוכרת יכולים להוביל לריחות גוף חזקים.

6.בדים סינתטיים

לבישת בגדים העשויים מסיבים סינתטיים עלולה ללכוד זיעה, ולהוביל להצטברות של בקטריות. סיבים טבעיים, כמו כותנה, נושמים יותר ויכולים לסייע בהפחתת הריח.

7.לחץ נפשי

מתח יכול להפעיל את בלוטות הזיעה, במיוחד את בלוטות האפוקריניות, אשר מייצרות זיעה סמיכה וחלבית יותר. סוג זה של זיעה יכול ליצור אינטראקציה עם חיידקים על העור ולייצר ריח גוף.

8.חוסר אוורור מתאים

נעליים צמודות ולא נושמות יכולות ליצור סביבה מושלמת לחיידקים, מה שמוביל לריחות מכפות הרגליים. באופן דומה, לבישת בגדים צמודים ללא אוורור מתאים יכול ללכוד זיעה ולקדם צמיחת חיידקים.