טיפולים

כאבי גרון בקיץ? טיפולים טבעיים שיעלימו את הכאב במהירות!

כאבי גרון הם זיהום שכיח לא נעים, במיוחד כשזה קורה בקיץ.

אם מדובר בזיהום אז תרגישו יובש, גירוי, נפיחות, וגירוד. אי אפשר להתעלם מהכאבים האלו, ואם לא מטפלים בכאב בזמן הנכון, יכול להיות שהכאב יהיה חריף יותר.

ניתן לטפל בבעיות כאבי הגרון בבית, בלי צורך בתרופות. הנה כמה טיפולים טבעיים שיעלימו את הכאב במהירות:

מים מלוחים

גרגור מים חמימים עם מלח, יקל על הכאבי גרון. המלח הוא אנטי בקטריאלי, לכן הוא עשוי להסיר ליחה מהגרון, וגם במקרה של נפיחות בגרון כתוצאה מדלקת.

גרגרו 2-3 פעמים ביום מים מלוחים ותרגישו בהקלה.

דבש

לדבש יש המון יתרונות בריאותיים, יש לו תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי פטרייתיות, לכן הוא עשוי לרפא כאבי גרון. תוכלו לשים דבש בתה, או שתוכלו לאכול כפית דבש.

תה קמומיל

תה קמומיל אינו מכיל קפאין והוא עמוס בנוגדי חמצון חזקים. שתיית תה קמומיל עשויה להקל על הגרון.

תה ג'ינג'ר

תה ג'ינג'ר טעים מאוד והוא טוב גם לבריאות. לג'ינג'ר יש תכונות אנטי-דלקתיות, אנטי-בקטריאליות ונוגדות חמצון, שמקלות על כאבי ראש, כאבי גרון, והצטננויות.

שום

השום עשיר בתכונות נוגדות חמצון, אנטיבקטריאליות, אנטיפטרייתיות ואנטי ויראליות. הוא עוזר בהגנה על הגוף מפני מחלות שנגרמות על ידי שפעת/דלקת.

מנטה/נענע

חליטת תה מנטה/נענע עשויה לעזור בכאב הגרון, ולנשימה טובה יותר.

כורכום

לכורכום יש תכונות אנטי-מיקרוביאליות שעוזרות לגוף להילחם בווירוסים ובחיידקים. חלב כורכום נחשב לפתרון מועיל ביותר בבתים הודיים, במקרה ויש כאבי גרון.

עלי טולסי

ישנם אין ספור יתרונות בריאותיים של עלי טולסי (בזיליקום קדוש). הוא עשוי להגן על הגוף שלנו מפני זיהומים חיידקיים, ויראלים ופטרייתיים.

הרתיחו 5-7 עלי טולסי במים, סננו ושטפו. תוכלו להוסיף קצת דבש אם אתם אוהבים.

חומץ תפוחים

חומץ תפוחים עשויה להרוג חיידקים . שתיית תה עם כף של חומץ תפוחים תעזור להקלת כאבי גרון.

אדים

במקרה של כאבי גרון ונזלת, הרתיחו מים, ולאחר מכן שימו את ראשכם קרוב לאדים של המים, וכסו את ראשכם בעזרת מגבת, זה עשוי להרגיע את כאבי הגרון ולהוציא את הליחה של הנזלת.