טיפולים

להתראות נחירות: טיפולים טבעיים שיעזרו לכם לישון טוב יותר

נחירות הן בעיה שכיחה המשפיעה על אנשים רבים ויכולה להיגרם ממגוון גורמים, כולל השמנת יתר, צריכת אלכוהול ומצבים רפואיים מסוימים. עם זאת, ישנם מספר טיפולים טבעיים שיכולים לעזור להפחית או להעלים נחירות.

7 טיפולים טבעיים להפסקת נחירות

שינוי תנוחת שינה

שינה על הגב עלולה לגרום ללשון ולחך להיצמד לחלק האחורי של הגרון, מה שעלול לחסום את דרכי הנשימה ולגרום לנחירות. נסו לישון על הצד במקום זאת.

לרדת במשקל

עודף משקל או השמנת יתר עלולים לגרום לנחירות, שכן עודף שומן בגרון עלול להצר את דרכי הנשימה. ירידה במשקל יכולה לעזור להפחית נחירות.

הימנעו מאלכוהול ותרופות הרגעה

חומרים אלה יכולים להרפות את השרירים בחלק האחורי של הגרון שלכם, מה שהופך את הסיכוי לנחור יותר. נסו להימנע מצריכת אלכוהול ותרופות הרגעה לפחות ארבע שעות לפני השינה.

התעמלו באופן קבוע

פעילות גופנית סדירה יכולה לעזור לחזק את השרירים בגרון ולשפר את בריאות הלב וכלי הדם, שניהם יכולים לעזור להפחית את הנחירות.

השתמשו במכשיר אדים

אוויר יבש עלול לייבש את הריריות באף ובגרון, מה שעלול להחמיר את הנחירות. שימוש במכשיר אדים יכול לעזור ללחות ולהפחית את הנחירות.

נסו עשבי תיבול ותוספי מזון

כמה עשבי תיבול ותוספי מזון, כגון ציפורן, ערמונית הסוסים ופסיפלורה, הוכחו כמסייעים בהפחתת נחירות. התייעצו עם הרופא לפני שתנסו כל תוסף חדש.

צרו היגיינת שינה טובה

ביסוס שגרת שינה קבועה ויצירת סביבת שינה נוחה יכולים לעזור לשפר את איכות השינה שלך ולהפחית את הנחירות.

שורה תחתונה

לסיכום, נחירות יכולות להיגרם ממגוון גורמים, אך ישנם מספר טיפולים טבעיים שיכולים לעזור להפחית או להעלים אותה. אלה כוללים שינוי תנוחת השינה, ירידה במשקל, הימנעות מאלכוהול ותרופות הרגעה, פעילות גופנית סדירה, שימוש במכשיר אדים, צריכת צמחי מרפא ותוספי מזון ושמירה על היגיינת שינה טובה. תמיד עדיף להתייעץ עם הרופא שלך לפני שאתם מנסים כל טיפול חדש.