טיפולים

תרופות טבעיות להצטננות: כך תקלו על אי הנוחות

למרות שהצטננות היא אינה מזיקה יחסית, זה עלול להיות חוויה לא נעימה ואפילו מפריעה. בעוד שתרופות ללא מרשם עשויות להציע הקלה, אנשים רבים מעדיפים את הדרכים הטבעיות והתרופות ביתיות כדי להקל על תסמיני הצטננות.

דרכים יעילות ועדינות להקלה על אי נוחות של הצטננות

הצטננות היא זיהום ויראלי הנגרם בעיקר על ידי נגיף רינו. זה משפיע על דרכי הנשימה העליונות, מה שמוביל לתסמינים כמו גודש באף, נזלת, התעטשות, כאב גרון, שיעול וכאבי גוף קלים. הנגיף מתפשט דרך רסיסי רוק ונזלת, מה שהופך אותו למדבק מאוד.

טיפולים טבעיים להצטננות

אכינצאה (Echinacea purpurea)

אכינצאה הוא עשב בעל תכונות מחזקות מערכת החיסון שנחקרו על הפוטנציאל שלו להפחית את חומרת ומשך תסמיני הצטננות. מחקרים מציגים כי תוספי אכינצאה עשויים לסייע במניעה ובניהול הצטננות. (מקור)

סמבוק (Sambucus nigra)

סמבוק ידוע בתכונות האנטי-ויראליות שלו ועשוי לעזור להפחית את משך תסמיני הצטננות. תוסף סמבוק יכול להפחית ביעילות את חומרת ומשך תסמיני הצטננות.

ויטמין C

ויטמין C הוא נוגד חמצון חזק התומך במערכת החיסון. תוסף ויטמין C קבוע עשוי להפחית מעט את משך וחומרת תסמיני הצטננות.

דבש ולימון

תרופה טבעית מצוינת היא דבש מעורבב עם מיץ לימון ומים. זה יכול להרגיע כאב גרון ולהקל על שיעול. לדבש יש גם תכונות אנטי-מיקרוביאליות, שעשויות לעזור להילחם בזיהומים. לחצו כאן – כדי לראות איך מכינים

שום

שום הוא חומר אנטי-מיקרוביאלי טבעי הידוע בתכונותיו המחזקות את מערכת החיסון. שילוב שום בתזונה עשוי לסייע בתמיכה בהגנה של הגוף מפני וירוסי הצטננות.

תרופות ביתיות להקלה

שאיפת אדים

שאיפת אדים מקערת מים חמים יכולה לעזור להקל על גודש באף ולהרגיע את דרכי הנשימה המגורות. הוספת כמה טיפות של שמן אתרי אקליפטוס או מנטה יכולה לשפר את היתרונות.

גרגור מי מלח

גרגור עם מי מלח חמימים יכול להקל על כאב גרון ולהפחית דלקת. זה גם עוזר לשטוף חומרים מגרים וליחה.

שמרו על לחות

שתייה מרובה של נוזלים, כגון מים, תה צמחים ומרקים חמים, עוזרת לשמור על לחות הגוף ועשויה לדלל את הפרשות הריר.

ראו עוד בנושא: 13 משקאות בריאים לטיפול ומניעת צינון ושפעת

שימו לב שהמידע המופיע במאמר זה הוא למטרות מידע בלבד ואין לראות בו כייעוץ רפואי. התייעצו תמיד עם איש מקצוע רפואי לפני התחלת כל טיפול חדש או תוסף חדש, במיוחד אם אתם נמצאים במצבים רפואיים מסוימים או נוטלים תרופות אחרות.