תרופות טבעיות לריפלוקס

ריפלוקס חומצי, היא הפרעת עיכול נפוצה שבה חומצת הקיבה חוזרת אל הוושט, וגורמת למין צרבת קשה. מצב זה עלול לגרום לאי נוחות וגירוי.

בעוד שטיפולים רפואיים זמינים, חלק מהאנשים מחפשים תרופות טבעיות כדי להקל מיידית על הסימפטומים ולתמוך בבריאות מערכת העיכול. במאמר זה, נציע מספר תרופות טבעיות עבור ריפלוקס שעשויות לספק הקלה ולקדם בריאות למערכת העיכול.

תרופות טבעיות לריפלוקס

תה קמומיל

קמומיל שימש במשך מאות שנים כצמח מרגיע לבעיות עיכול שונות. שתיית תה קמומיל יכולה לעזור להרפות את שרירי הוושט ולהפחית תסמיני ריפלוקס חומצי. הפרחים היבשים של קמומיל מכילים טרפנואידים ופלבונואידים רבים התורמים לסגולותיו הרפואיות. (מקור)

מיץ אלוורה

לאלוורה יש תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לסייע בהרגעת רקמות הוושט המגורות. צריכת כמות קטנה של מיץ אלוורה לפני הארוחות עשויה לספק הקלה בצרבת.

שורש ג'ינג'ר

ג'ינג'ר ידוע בתכונותיו נוגדות בחילה ואנטי דלקתיות. לעיסה של פרוסות ג'ינג'ר טריות או שתיית תה ג'ינג'ר יכולה לסייע לעיכול ולהקל על תסמיני ריפלוקס חומצי.

בוקיצה חלקה

לבוקיצה חלקה יש השפעה מרגיעה על מערכת העיכול ויכולה להוות מחסום מגן מפני חומצת קיבה. נטילת תוספי בוקיצה חלקה עשויה לסייע בהפחתת צרבת. עם זאת, אף אחד מהם לא הוכח כמטפל בריפלוקס.

שורש נטופית

שורש נטופית הוא עשב מרגיע, כלומר נראה שהוא פועל על ידי הפחתת דלקת ויצירת מחסום מפני חומרים מגרים כגון חומצת קיבה.

השורש מכיל ריר, חומר שיכול לצפות ולהגן על הוושט מפני חומצה. צריכת תה נטופית או תוספי מזון יכולה להציע הקלה באי נוחות של ריפלוקס (מקור)

מלטונין

מלטונין, הורמון הידוע בעיקר בוויסות השינה, נמצא גם כמפחית ייצור חומצה בקיבה ומשפר את התסמינים. תוספי מלטונין עשויים להיות מועילים עבור אנשים מסוימים עם ריפלוקס חומצי. מקור

עוד על: מה זה רפלוקס קיבתי ושטי?

הרמת ראש במיטה

הרמת ראש המיטה יכולה לסייע במניעת זרימת חומצת הקיבה חזרה אל הוושט בזמן השינה. הרמה של הראש במיטה יכולה להיחשב כחלופה זולה ובטוחה ללא התערבויות תרופתיות. מקור

שמירה על משקל תקין

משקל עודף יכול לתרום ללחץ מוגבר על הקיבה, מה שמוביל לריג'פלוקס חומצי. שמירה על משקל תקין באמצעות תזונה מאוזנת ופעילות גופנית סדירה יכולה להפחית את התסמינים.

הימנעות ממזונות מסוימים

זהו והימנעו ממזונות המעוררים ריפלוקס חומצי, כגון משקאות חריפים, חומציים, שומניים ומוגזים.