עור

מזונות שגורמים לפצעונים שכדאי להימנע

המזון שאנחנו אוכלים משפיע על בריאות העור שלנו. ולכן התזונה שלנו היא חלק חשוב בשמירה על העור.

מזונות מסוימים עלולים לגרום לאקנה, וחלקם עלולים להחמיר את האקנה הקיימת שלכם. הנה רשימה של מזונות שגורמים לאקנה:

סוכר

מזונות עשירים בסוכר כגון ממתקים, עוגיות, עוגות או משקאות ממותקים, גורמים לעלייה ברמת האינסולין שלנו, כתוצאה מכך, רמת האינסולין הגבוהה מעבירה את הכמות הגבוהה של הסוכר לתוך התאים ומגבירה את ייצור השמנים בעור, וגורם לנקבוביות הנמצאים על העור להיסתם ולהוביל לאקנה.

אם אתם לא מצליחים לוותר על שוקולד, נסו להפחית את צריכתו.

דגנים מזוקקים

דגנים מזוקקים כמו לחם, פסטה, אורז לבן או אטריות הם מזונות בעלי ערך גליקמי גבוה שעלולים לעורר אקנה. מזונות אלו עשירים בפחמימות, והם מתפרקים במהירות, כתוצאה מכך, רמות הסוכר והאינסולין בדם עולות.

רמת האינסולין הגבוהה גורמת להורמוני האנדרוגן להפוך לפעילים ומעוררת ייצור עודף חלב שסותם את הנקבוביות ומכך מתפתח האקנה.

במקום לחם לבן, נסו לצרוף לחם חום, במקום אורז לבן נסו אורז מלא, אלה מכילים פחמימות מורכבות בעלות אינדקס גליקמי נמוך שמסייע בהפחתת הופעתו של האקנה.

מוצרי חלב

סוגי חלב אשר מכילים תוספת חלבונים כמו מי גבינה וקזאין, וחלב דל שומן, עלולים לגרום לאקנה. מלבד חלב דל שומן, חלב רגיל עלול גם לעורר אקנה בגלל הורמוני גדילה של בקר בחלב שאינם מתעכלים ונספגים במחזור הדם.

אם אתם צורכים חלב מדי יום, נסו להחליף בחלב שקדים או שיבולת שועל. כמו כן, נסו לצרוך מוצרי חלב שעשירים בפרוביוטיקה, הם עוזרים בהפחתת דלקת, ירידה במשקל ובעיכול.

קוקטיילים אלכוהוליים

מרגריטה או מוחיטו הם משקאות מיוחדים שמוגשים לרוב באירועים, אך צורכים אותו בכמות מוגזמת. קוקטיילים אלו עשירים בתכולת סוכר שמעלה את רמות האינסולין וגם מייבשת את העור, וכתוצאה מכך מתפתחת אקנה.

האלכוהול יוצר חוסר איזון ברמות האסטרוגן והטסטוסטרון שהם גם גורם להתפתחות האקנה.

שומן טרנס

שמנים כמו שמן צמחי מוקשה הנמצא בעוגיות ובחטיפים מכילים שומן טרנס הידועים כגורמים לאקנה. צריכת כמות רבה של שומן טרנס מגבירה את השומנים הרווים. והחומר שומני המופרש מבלוטות החלב הופך לסמיך יותר, וכתוצאה מכך הנקבוביות נסתמות ומתפתח אקנה.

מלבד האקנה, שומן טרנס מזיק גם ללב שלנו, הוא עלול להוביל לסתימת עורקים וחסימת כלי הדם של הלב.

פירות יבשים

פירות יבשים מכילים סוכר מרוכז, המעודד ייצור שמן ועלייה ברמות האינסולין הגורמת לדלקת, ומובילה להופעת האקנה. במקום פירות יבשים, נסו לצרוך תערובת של אגוזים טבעיים ללא מלח עשירים בחלבון, שומנים וסיבים בריאים ללב.

אוכל מטוגן

אוכל מטוגן מזיק לבריאות שלנו, מכיוון שהוא גורם להשמנת יתר, פצעונים, וכו. מזונות מטוגנים כמו צ'יפס, המבורגרים מכילים כמות גבוהה של פחמימות מזוקקות וסוכר שגורמות לעלייה ברמות האינסולין בדם, וכך מגבירה את ייצור החלב, ומובילה לאקנה. נסו לאכול מאכלים אפויים במקום מטוגנים.