10 צמחים שכדאי להכניס לחדר השינה

ישנם הרבה צמחים שמתאימים לחדרי שינה שעשויים לעזור לך להירדם. אלו צמחים שגורמים להירגע, ויש להם יתרונות טיהור אוויר שיעזרו לדפוסי שינה בריאים יותר.

היתרון הראשון של הצמחים הוא שכמעט והם ולא דורשים תשומת לב, זאת אומרת שאתם לא צריכים לטפל בהם הרבה כדי לשמור אותם בחיים. הנה הצמחים האלו:

לבנדר

הלבנדר הוא אחד הצמחים הידועים ביותר. הלבנדר עשוי לסייע בהפחתת רמות הקורטיזול (רמות הלחץ) בגוף. זה מסייע להרגעה ולזרימת דם טובה יותר.
הלבנדר מסייע לשינת לילה טובה יותר.

צמח הנחש

אל תפחדו מהשם של הצמח. צמח זה הוא מטהר אוויר שעשוי לסנן רעלים מזיקים מהאוויר. הוא מסוגל לעזור לכם לישון יותר טוב ולהתעורר בתחושת מנוחה. בנוסף, הוא אחד הצמחים הקלים ביותר לתחזוקה.

יסמין

ליסמין יש ריח מובהק ומתוק, המשמש בדרך כלל לבשמים ולשמנים אתריים. הארומתרפיה שלו עוזרת לשפר את איכות השינה.

רוזמרין

רוזמרין הוא אחד מעשבי התיבול הנפוצים ביותר שיש כמעט בכל מטבח. צמח זה עשוי לגרום לשינה טובה. שמן אתרי של רוזמרין תורם להרמת מצב הרוח שלנו ועוזר להרגשה רגועה.

צמח עכביש

חוץ מזה שהצמח הוא מצויין לטיהור וניקוי רעלים של האוויר, צמח העכביש הוא גם נהדר לקידום שינה נינוחה. הוא מנקה כימיקלים באוויר כמו בנזן, פורמלדהיד ופחמן דו חמצני בזמן שאנו ישנים. הוא סופג גם ריחות ואדים, ומווסת את רמות החמצן בחדר.

קיסוס

צמח זה אינו דורש הרבה תחזוקה ופשוט לגידול, הקיסוס הוא צמח יפה, והוא מטהר את אוויר הבית. הוא משפר את האווירה ועשוי לעזור במקרים של עובש באוויר.

בנוסף לכך, העלים של הקיסוס עשויים לשפר תסמינים של אלרגיות או אסטמה, מה שעוזר לשיפור איכות השינה.

גרדניה

גרדניה היא צמח פורח המפיץ ניחוח ספציפי שתורם לשינה טובה. תרכובת הקרוטנואידים שלו עשויה לשפר משמעותית את איכות המנוחה שלכם והיא בעלת תכונות נוגדות חמצון, אנטי-בקטריאליות, ואנטי דלקתיות

אלוורה

אלוורה ידועה בסגולות המרפא הצמחיות שלה, היא עוזרת לחתכים קלים, כוויות ומחלות עור. אלוורה תורמת לשינה מעולה. היא מטהרת את התרכובות הרעילות (כמו פורמלדהיד ובנזן) שעלולים להפריע לשינה.

שימו אותו בחלון חדר השינה על מנת שהיא תקבל את השמש הישירה שהיא צריכה, ותוכלו להנות ממנה.

קמומיל

הקמומיל הוא שימוש פופולרי לתה. לקמומיל יש אפקט מרגיע שעוזר לשינה. זה מקל באופן טבעי על תחושות החרדה, חוסר השקט, והלחץ, ומרגיע את הנפש.
שתו כוס תה קמומיל לפני השינה, או שימו צלחת קטנה עם פרחי קמומיל על שידת הלילה, ותשנו מצויין.

ולריאן

צמח בעל ניחוח מתקתק, הפורח בדרך כלל בקיץ. ולריאן הוא מקור מצויין לשינה טובה. שאיפת הריח תעזור לכם להירדם בקלות, במיוחד לאלו שסובלים מנדודי שינה.