כללי תזונה

10 טיפים מובילים לגמילה מסוכר

זה קשה להפסיק לאכול סוכר. וזה נמצא ברשימת "הדברים לעשות" של רוב האנשים.

הנה כמה טיפים שאנחנו יכולים לתת לכם

תודו שאתם מכורים

אם אתם מתעצבנים שאין לכם איזה משהו מתוק לאכול אחרי הצהריים, ומשהו מתוק מאוחר בלילה- אתם מכורים. אם אתם כועסים על אנשים שמדברים על הפסקת סוכר מהתזונה- אז אולי אתם באמת מכורים לסוכר.

כאשר תודו בזה, יהיה לכם יותר קל להפסיק. סוכר ממכר כמו קוקאין, ככל שתאכלו יותר ככה תרצו יותר.

הגדירו את המילה סוכר

יש בהרבה דברים סוכר. תחליטו ממה בדיוק אתם רוצים להימנע- האם אתם רוצים להפסיק לאכול ממתקים, או מאפים או לחם לבן, פחמימות? החליטו לעצמכם מה בדיוק אסור ומה אתם כן מאפשרים לעצמכם.

הוציאו את זה מהבית

הוציאו את הפיתויים מהבית. הנפילה הגדולה שיכולה לקרות היא להגיע לארון ופשוט לזלול. במקום זאת, שימו לכם דברים בריאים יותר ומופחתים סוכר, שאם במקרה יש לכם חשק עז- שתאכלו לאכול. אך הכי חשוב להוציא את "רשימת הנפילות" שלכם מהארון.

אל תגידו לעצמכם שזה בשביל הילדים או בשביל הבעל, זה רק עוד תירוץ לשמור את המתוקים בבית. אם תעשו זאת, גם בני משפחתכם ירוויחו מזה, וגם תוכלו למלא את המדפים בחטיפים אחרים כמו שקדים, גרעינים ללא מלח, פירות, ועוד תחליפים בריאים.

תנו לזה הזדמנות

השבועיים הראשונים הם באמת קשים. ייתכן שיקח לחלק מהאנשים שבועיים להוציא סוכר מהרשימה שלכם ואחרים גם חודש. זה כמו להיגמל מסם. במהלך השבועיים הראשונים אנחנו ממליצים לכם להחליף ממתקים למשהו  בריא, ולהימנע ממאפים, עוגיות וכו'.

שתו הרבה מים

כאשר יש לכם חשק חזק למתוק, אחד הטיפים הכי טובים שאנחנו יכולים לתת לכם הוא לשתות כוס גדולה של מים קרים, מים הם נהדרים עבור הגוף שלנו, הם יכולים לרענן את הגוף ולעזור להעביר את החשק. תוכלו להוסיף קצת לימון אם אתם אוהבים.

פנקו את עצמכם

הפסקת סוכר לא אומר שאי אפשר להנות. בשבועות הראשונים עדיף להימנע מכל סוג של פינוק, כדי למנוע נפילות. במקום זאת ניתן לאכול שוקולדים ללא סוכר, שוקולד מריר, יוגורט בטעמים. שקדים, פירות יער, תפוחים, חמאת שקדים ובוטנים, ארטיקים ללא סוכר.

דלגו על תחליפי סוכר

תחליפי סוכר היא גם לא אלטרנטיבה בריאה. נסו לדלג על תחליפי הסוכר. נגיד- אם אתם רוצים לשתות נס קפה או קפה שחור, במקום להוסיף תחליף סוכר- איכלו לפני קוביית שוקולד מריר, או ללא סוכר.

אכילה בחוץ

לפני שאתם הולכים למסעדה, הזכירו לעצמכם, לבן הזוג, לחברים או משפחה, שאתם בתהליך גמילה- ככה הם יהיו מודעים שאתם לא הולכים לאכול קינוחים, ואתם גם תרגישו יותר טוב שמסביבכם יודעים על זה.

שתפו את המשפחה

אם אתם מחליטים להיגמל, שתפו את המשפחה שלכם- הם אפילו יכולים לזרום איתכם ולעשות כמה בחירות בריאות יותר. אך תזכרו שאתם לא היחידים בבית, ואפשרו לבני המשפחה לשמור את הדברים שלכם במקום אחר, שאתם לא יודעים עליו.

צעד אחד בכל פעם

אל תמהרו להפסיק הכל בבת אחת. החליטו להפסיק דבר אחד, אחרי שתצליחו, תנסו את הדבר הבא. נניח שאתם רוצים להפסיק קודם מאפים מתוקים. לאחר שתצליחו, תתחילו להפסיק ממתקים, וכך הלאה. להפסיק הכל בבת אחת ולמנוע מעצמכם זה לא רעיון טוב.