כללי

12 יתרונות בריאותיים של הליכת בוקר

להתחיל את היום שלכם בהליכה יכול להיות טוב לבריאות הנפשית והפיזית שלכם.

הליכה היא נהדרת לשיפור הבריאות. ישנם יתרונות רבים של טיול בוקר, במיוחד עבור אלה שמתמודדים עם מחלות שקשורות להשמנת יתר, מחלות לב וסוכרת. הליכה היא אימון בעל השפעה נמוכה, קלה לביצוע ומתאימה לאנשים מכל קבוצות הגיל.

הליכה של 30 דקות בבוקר תעזור לכם לשפר את מצב הרוח, להרגיע עצבים, לנשום אוויר צח של הבוקר, להגביר את זרימת הדם ולשמור על אנרגטיות למשך היום.

היתרונות הבריאותיים של הליכת בוקר

מוריד את הסיכון לסוכרת

סוכרת היא אחת מהמחלות השכיחות ביותר. הליכת בוקר תסייע לכם בניהול הסוכרת מסוג 2. הוא עשוי לסייע בשריפת שומנים בגוף, לשימור ולשיפור מדד מסת הגוף ולכן זה מועיל לחולי סוכרת

טוב ללב

זה לא רעיון טוב לרוץ אם יש לכם בעיות לב, אבל זה מצוין ללכת. הליכה יכולה לעזור להפחית סיכון למחלות לב ושבץ מוחי. הליכה במשך 30 דקות יכולה להוריד את לחץ הדם, וטיולי בוקר כחלק משגרת היומיום יכולה לחזק את הלב ולשלוט בלחץ הדם, להוריד את רמות הטריגליצרידים ולמנוע יתר לחץ דם.

מסייע לירידה במשקל

השמנת יתר היא גורם מרכזי למחלות רבות, הליכה כל יום עשויה להעלות את קצב הלב ולגרום לשריפת קלוריות חיונית לירידה במשקל. הליכה יכולה לסייע להשמנת יתר על ידי הפחתת שומן הגוף ושיפור הגמישות וחוזק השרירים.

מונע דלקת פרקים ואוסטאופורוזיס

יש השפעות שליליות רבות על הגוף כאשר מנהלים חיים לא פעילים. זה כולל דלקות פרקים. פעילות גופנית מתונה יכולה לעזור להקל על כאבי מפרקים ולספק אנרגיה.

נשים נוטות לאבד את צפיפות העצם ולפתח אוסטאופורוזיס. הליכה עשויה להפעיל את המפרקים בעדינות ולחזק אותם.

מפחית סיכון לשבץ מוחי

הליכת בוקר עשויה לעזור לשמור על לב בריא וחזק. הליכה במשך חצי שעה מסייעת בהורדת הסיכון לשבץ מוחי.

שולט ברמות הכולסטרול

כאשר יש כמות מוגזמת של שומנים בדם, קיים סיכון גדול יותר לבעיות לב. הגוף צריך כולסטרול מאוזן כדי לשמור על הבריאות. לכן, גם כמויות נמוכות יכולות להזיק. על ידי הקפדה על אורח חיים פעיל היא דרך מצוינת לווסת רמות כולסטרול בגוף.

עשוי להקל על דיכאון

דיכאון משפיע על 264 מליון אנשים. הפרעה זו יכולה לגרום להפרעות אחרות גרועות יותר בקרב צעירים ומבוגרים. לכן, חשוב לעזור לגוף שלכם ולקום לצאת להליכה. כך תוכלו להשתלט על ההפרעה, הליכה היא כמו משכך כאבים טבעי. 200 דקות של הליכה בשבוע יכולה לגרום לכם להרגיש אנרגטיים וחיובים יותר.

מוריד את הסיכון להפלות

אימהות לעתיד יכולות להפיק תועלת עצומה מהליכה, במיוחד בבוקר, רמות ההורמונים הלא יציבות שגורמות לשינויים בגוף- שהליכה יכולה לעזור למתן אותם.

הליכה גם מסייעת במניעת סוכרת הריונית. הוא מספק גם הגנה מפני התכווצויות רחם.

מפחית עייפות 

הליכת בוקר יכולה לגרום לכם להרגיש רעננים. זה גם יכול להקל על עייפות ולהגביר את רמות האנרגיה שלכם.

עשוי לגרום לעור להיראות זוהר

פעילות גופנית משפרת את זרימת הדם וכך יכולה גם להעניק מראה זוהר לפנים. ואין פעילות גופנית טובה יותר מהליכה. הליכה יכולה לעכב את הופעת סימני ההזדקנות, זרימת דם תקינה מונעת גם פצעונים, אקנה ובעיות עור אחרות.

מקדם שיער בריא

הליכה מורידה לחץ דם ומתח, מה שעושה פלאים לבריאות השיער. זה עשוי לקדם צמיחת שיער בריאה וגם למנוע נשירת שיער.

מקדם שינה רגועה

הלחצים שאנחנו עוברים מדי יום יכולים לגרום לנדודי שינה. הדרך הטובה ביותר להילחם בזה היא לצאת להליכה כל יום. הליכות בוקר מסייעות להרגיע את המוח שלנו , בסוף יום, לישון גם רגועים בלילה ולהרגיש רעננים כשאנחנו מתעוררים.

למה דווקא הליכת בוקר?

בשעות הבוקר יש את כמות הזיהום הנמוכה ביותר באוויר. באוויר הצח יש חמצן בשפע. כאשר שואפים חמצן, הוא מועבר לתאים, שמשתמשים בו כדי לבצע את כל הפעולות הדרושות בגוף. כאשר הגוף מתפקד כראוי, הסיכוי להידבק או לפתח מחלות פוחת.