עור שיער

3 טיפולים טבעיים עם לימונים

לימונים הם תחנות כוח תזונתיות, ולכן הם מצוינים עבור השיער, העור והציפורניים. ניתן להשתמש במיץ הפרי, בשמן ובקליפה למטרות טיפולי יופי.

הלימונים עשירים בויטמין C, נוגד חמצון המסייע במניעת נזקים של רדיקלים חופשיים, העשוי לגרום להזדקנות. הוא אפילו מאיץ את ייצור הקולגן, המחזיר את גמישות העור ומסייע לשמירה על מראה עור צעיר וחלק.

מחקר מ-2013 שפורסם בכתב העת Indian Dermatology Online, מדווח כי ויטמין C מסייע בטיפול בהזדקנות חיצונית, היפר פיגמנטציה וזיהום של הרקמות הרכות, כמו גם מקדם את החלמתן של הרקמות.

כאשר מדובר בשיער, הלימון עשוי לסייע לטיפול בקשקשים ובקרקפת מגרדת. הוא מאזן את רמת החומציות בקרקפת, ולכן מונע זיהום בקרקפת ומשפר את צמיחת השיער.

הלימון משפר גם את צמיחת הציפורניים ומונע את הצהבתן.

התחילו את היום עם כוס של מי לימון על מנת לסייע למראם היפהפה של השיער והעור שלכם. טיפולי היופי הטבעיים הבאים יבטיחו שתרגישו מדהימים מכל הבחינות.

  • שיער: הוסיפו מיץ משני לימונים לכוס אחת של מים. לאחר החפיפה, שטפו את השיער בתמיסה הזו. המתינו חמש דקות, ולאחר מכן שטפו את השיער במים. השתמשו בטיפול זה פעם או פעמיים בשבוע.
  • עור: מרחו מעט דבש על פיסת לימון, והשתמשו בה על מנת לעסות בעדינות את פניכם, צווארכם, ידיכם ורגליכם. השאירו את מיץ הלימון על גופכם למשך חמש עד עשר דקות, ולאחר מכן התקלחו. חזרו עלל הפעולה פעם או פעמיים בשבוע.
  • ציפורניים: הכינו תמיסת ציפורניים מכמויות שוות של מיץ לימון ושמן קיק או שמן ארגן. טבלו את הציפורניים בתמיסה למשך 10 עד 15 דקות. חזרו על הטיפול הזה מספר פעמים בשבוע.