כללי שיער

טיפול הפלא לשיער צבוע, יבש ופגום!

בדומה לעור, יש לטפל בשיער על מנת לשמור עליו בריא. עם זאת, ישנם גורמים רבים המשפיעים על השיער שלנו בחיי היום יום, קרני שמש, לכלוך, חיידקים וכו'. 

צריך להגן על השיער מכל הגורמים שעושים נזק. טיפולים טבעיים עשויים להיות פתרון טוב להגנת השיער, ואפילו עשויים לבטל נזקים שנגרמו כבר לשיער שלכם ולמנוע ממנו נזקים נוספים.

שני המרכיבים היעילים ביותר להכנת מסכת שיער פלא זו הם בננות וחלב קוקוס.

הנה טיפול שעושה פלאים, אשר שימשה לתיקון נזקים לשיער צבוע, יבש ופגום:

שני המרכיבים היעילים ביותר להכנת מסכה לשיער הם בננות וחלב קוקוס. בננות הן בחירה מצוינת ויעילה לשיער שלכם. בננות עשירות באשלגן, ויטמינים ושמנים טבעיים. 

עוד יתרונות של בננה לשיער הן הגנה על גמישות טבעית של השיער, מונעת קצוות מפוצלים או שברירים, מרככת את השיער, מעניקה לחות, וגם מונעת קשקשים.

הקוקוס מלא בתכונות מדהימות שמסייעות לשיער. הוא עשוי להחיות את השיער, לחדש אותו ולהוסיף נפח. כמו הבננות, קוקוס עשוי לספק לחות וברק לשיער.

מה צריך?

  • 2 בננות בשלות
  • 4-5 כפות חלב קוקוס

אפשר להכין את חלב הקוקוס גם בבית: טחנו את הקוקוס, שימו מים בקוקוס המגורד או הטחון, ערבבו עד לקבלת עיסה חלקה, סננו את חלב הקוקוס, והוא מוכן לשימוש. אפשר להשתמש גם חלב קוקוס אורגני שניתן להשיג בחנויות. 

  • מעכו את הבננות עד לקבלת עיסה. אפשר להכניס לבלנדר או פשוט לרסק עם כף
  • ערבבו בין החלב לבננות, עד שהמרכיבים מתאחדים היטב
  • ויש לכם מסכה!
  • לפני מריחת המסכה, עסו את השיער שלכם בשמן אהוב עליכם (שמן קיק, שמן זית, שמן ארגן) כסו אותו למשך שעה, לאחר מכן מרחו את המסכת שיער שהכנתם על קצוות השיער, והשאירו את זה למשך 30 דקות, לאחר מכן שטפו היטב עם שמפו.