כללי

סימנים שאתם חווים עצבות קיצונית(לא כדאי להתעלם!)

ההשפעות הנפשית של להיות עצוב ידועות לכולם. עצבות גורמת לאנרגיה לרדת, מצב הרוח נהרס, ויש עדיפות לבדידות. האם אתם מכירים את התחושה?

כאשר אתם נשארים עצובים במשך תקופה ארוכה, זה עלול להשפיע על הבריאות הפיזית שלכם.

הנה התסמינים שצריך להיזהר מהם כדי להבין שהמצב הנפשי שלכם לא בשיא שלו:

מצב רוח רע

כאשר אתם עצובים במשך תקופה ארוכה, אין לכם את הכוחות הנפשיים להתמודד עם נושאים מורכבים ואין לכם סבלנות לפנות מקום לדברים חשובים. אתם מרגישים מותשים נפשית.

התוצאה היא שכל פעם שמישהו מעלה נושא שלא חשוב כל כך זה מעצבן אתכם, ואתם כל כך שקועים בלצאת מהעצב שאתם נמצאים בו במקום לדון בנושאים אחרים. העומס שאתם חווים הוא כבד.

עייפות

גם אם אתם לא עושים הרבה אתם תרגישו מותשים לחלוטין רוב הזמן, זה נראה כאילו אין הסבר ברור למה אתם כל כך עייפים. הסיבה שעשויה להיות הוא שאתם מוצפים בעצב, זה מביא לתחושת עייפות מושרשת, ואין לכם אנרגיה לעשות את הדברים שפעם אהבתם.

דיבור איטי

רוב הזמן, אתם לא מרגישים מוכנים לנהל דיון אינטנסיבי, במיוחד כשזה נושא שלא אכפת לכם ממנו. אם אתם חווים עצבות ייתכן שתתחילו לדבר בצורה איטית מאוד מבלי לחשוב כמה זמן לוקח לכם להגיד דברים פשוטים. אתם עלולים לאבד את התשוקה שהייתה לכם לפני, ולדבר בקושי.

כאבי גב

עמוד השדרה הוא האיבר ששומר על הגב זקוף כל הזמן. כאשר אתם עצובים, עלול להצטבר לחץ וחרדה, וכך להרגיש כאבי גב קשים.

בעיות שינה

מנוחה היא חיונית כאשר אתם עצובים. צריך שינה מספקת כדי שתהיה לכם אנרגיה להתמודד עם מצבי לחץ ולאפשר לגוף שלכם לרפא את עצמו מהנזק, ולתת למוח לנוח. כאשר אתם עצובים, השינה הופכת ללא יציבה ולא מסודרת. אתם לא תצליחו לישון, ובבוקר לא יהיה לכם חשק לקום. ייתכן שתתעוררו בתחושת עייפות רבה מכיוון שמופעל לחץ רב על המוח שלכם. 

אתם תמיד עם כאבי ראש

הסימנים הראשונים שהגוף שלכם יראה כשאתם עצובים, זה כאבי ראש. אתם תרגישו שיש משקל על הראש שלכם שרק הולך וגדל עם הימים, יתכן גם שתרגישו כאב שעובר מהצוואר לראש, ואתם עלולים לאבד גם הרבה שיער.

גרירת רגליים

כאשר תחשבו בשליליות על הדברים, אתם כנראה לא תלכו מהר ותגררו את הרגליים שלכם, תהיו בשלב שאתם לא רוצים להגיע לאף יעד אבל אתם חייבים ללכת בכל זאת, זה אחד התסמינים הברורים לכך שאתם עצובים מאוד. ייתכן שאפילו תחפשו דרך לא ללכת כלל לדברים חשובים ולאירועים חשובים כי אתם חווים עצבות קיצונית. 

תמיד שימו לב לאנשים ואהובים שמסביבכם, שאולי חווים עצבות קיצונית אך לא מסוגלים להגיד את זה או שהם מכחישים את זה.