איך דיאטת 80:20 יכולה לסייע לכם לרדת במשקל

הרעיון של דיאטת 80:20 הוא פשוט, 80% מהזמן אוכלים ארוחות בריאות, וב20% הנותרים, אתם נותנים לעצמכם "חופש" לאכול מה שאתם רוצים.

ה- 80%:

העיקרון הבסיסי של הכנת ארוחות בריאות הוא למלא חצי מהצלחת ירקות ופירות, ואת שאר הצלחת למלא בדגנים מלאים וחלבון רזה (חזה עוף למשל) או מוצרי חלב דלי שומן כמו גבינה צהובה דלת שומן או יוגורט דל שומן. נסו להגביל שומן רווי וסוכרים.

ירקות: הוסיפו ירקות טריים, משומרים, או קפואים לסלטים, או כתוספות לארוחות. נסו לשלב ירקות צבעוניים. אפשר לאדות, להקפיץ, לצלות, לפי הטעם שאתם אוהבים. רק שימו לב לתוספות של הקלוריות ברטבים והשמנים.

דגנים מלאים: חפשו לחמים מדגנים מלאים, שיבולת שועל, פופקורן, קינואה, אורז חום. נסו להגביל חטיפים, עוגות, ועוגיות אשר מכילים קמח לבן, הם עלולים להעלות את רמת הסוכר בדם.

מוצרי חלב: חפשו חלב דל שומן, יוגורט דל שומן, סויה וחלב שקדים כדי לצמצם את השומן הרווי.

חלבון: בשר בקר, עוף , דגים, שעועית, אפונה, אגוזים, סויה, וביצים הם מקור טוב לחומרים מזינים לגוף.

ה-20%:

אחרי שאכלתם בריא רוב השבוע, הגיע הזמן ליהנות, כדי לאזן את הדיאטה שלך. אפשר לאכול טבעות בצל, לשתות כוס יין, או פינוק של גלידה. זכרו שאם מגזימים יותר מדי, יכול להיות שהעבודה הקשה שלכם לא תשתלם לכם.

האם הדיאטה תעזור לכם לרדת במשקל?

מכיוון שדיאטת 80-20 היא דיאטה מאוזנת, הכוללת גם אכילה של מזון פחות בריא, היא עשויה לעזור לכם לרדת במשקל. בכל פעם שאתם שורפים יותר קלוריות ממה שמכניסים, אתם צפויים לרדת במשקל.

פעילות גופנית: אפשר לרדת במשקל גם בלי פעילות גופנית מאומצת אך היא תהיה איטית יותר, לכן, כדי לעזור לגוף לשרוף יותר קלוריות, שילוב של 30 דקות של פעילות גופנית במשך 3-4 ימים יעזור לכם לשרוף קלוריות, לבנות שריר ולרדת במשקל.

דיאטת 80-20 נוחה מאוד, יש אנשים שאוהבים ליהנות יותר בסופ"ש, ויש אנשים שמעדיפים להתפנק מדי יום. אתם בוחרים מתי להתפנק.

דיאטת 80-20 אינה מתאימה לכולם. מחלות מסוימות עלולות להחמיר אם אתם אוכלים יותר מלח, שומן או סוכר. ארוחות מסוימות יכולות להיות רעיון רע עבור אנשים מסוימים. למשל, אם יש לך סוכרת, יותר מדי סוכר, עלול לפגוע בעיניים, כליות, עצבים ובלב.

הקפידו לדבר עם רופא או דיאטנית אם אתם סובלים מבעיה רפואית כלשהי.