טיפולים תזונה

מזונות טובים יותר מתרופות לחרדה !

חרדה הפכה לדאגה נפוצה עבור אנשים רבים. בעוד שתרופות יכולות להיות שימושיות לניהול חרדה, כדאי קודם כל לבחון את החלופות הבריאות והטבעיות. גישה זו כוללת שילוב של מזונות ספיציפיים בתזונה שלכם שהוכחו כמקלים על תסמיני חרדה.

על ידי בחירה נכונה של מזונות שאתם אוכלים, תוכלו להזין את גופכם ולתמוך בבריאות הנפשית שלכם.

מזונות מעולים להפחתת חרדה

סלמון ודגים שומניים

דגים שומניים כמו סלמון, מקרל, וסרדינים עשירים בחומצות שומן אומגה 3, אשר נקשרים להפחתת רמות החרדה. שומנים אלו מקדמים את הייצור של נוירוטרנסמיטורים המווסתים את מצב הרוח, כגון סרוטונין ודופמין. הכללת דגים כאלו בתזונה שלכם כמה פעמים בשבוע עשויה לתרום למצב נפשי שליו.

עלים ירוקים ותרד

עלים ירוקים, כגון תרד, קייל ומנגולד, הם מקורות מצוינים למגנזיום, מינרל שידוע בתכונותיו להפחתת חרדה. מגנזיום עוזר לווסת את ייצור הורמוני הלחץ ולעודד שלווה. עלים ירוקים עשירים בויטמינים ונוגדי חמצון, שיכולים לתרום לבריאות המוח. הכללת מגוון של עלים ירוקים בסלטים, שייקים, או מנות מבושלות יכולה לספק בוסט טבעי למצב הרוח שלכם.

אוכמניות ופירות יער

אוכמניות, ופירות יער אחרים כמו תותים ופטל שחור, עמוסים בנוגדי חמצון וויטמין C. חומרים מזינים אלה מסייעים במאבק בלחץ חמצוני בגוף, וצריכת פירות יער באופן קבוע עשויה לסייע בהפחתת תסמיני החרדה ולקדם מצב רוח חיובי.

תה קמומיל

למרות שזה אינו מזון, תה קמומיל הוא משקה צמחים מרגיע ששימש במשך מאות שנים כדי לקדם שלווה ולהקל על חרדה. קמומיל מכיל תרכובות הקשורות לאותם קולטנים במוח כמו תרופות נגד חרדה, מה שמוביל לאפקט מרגיע.

שוקולד מריר

קוביית שוקולד מריר עשויה להגביר את מצב הרוח שלכם. הוא מכיל פלבנולים, אשר נקשרים לשיפור מצב הרוח ולהפחתת החרדה. עם זאת, חשוב מאוד לבחור בשוקולד מריר עם אחוז גבוהה של קקאו, 70% ומעלה, ולמתן את הצריכה בגלל תכולת הקלוריות שלו.