עור שיער

3 טיפולי חומץ תפוחים: לשיער, לעור ולציפורניים

במשך שנים, חומץ תפוחים שימש למטרות בישול ותחזוקת בית שונות. עם זאת, המרכיב הטבעי הזה מסייע לכל מיני סוגים של בעיות יופי, החל מאקנה ועד לנזקי השמש, נשירת שיער וציפורניים שבירות.

לחומץ התפוחים תכונות אנטיספטיות, אנטי בקטריאליות ונוגדות דלקות המנקות את נקבוביות העור מחיידקים, שומן וחלקיקי אבק אחרים. הוא מסייע בהפחתת הסיכון לאקנה, פצעונים ופגמי עור אחרים. הוא אפילו מסייע בשימור ואיזון רמת החומציות בעור, שהיא חיונית לבריאות העור.

חומץ תפוחים מסייע גם לשיער רך ומבריק, בשל התכונות המטהרות שלו. הוא מונע הצטברות של מוצרים מזיקים על השיער והקרקפת, ומסייע בשחזור רמת החומציות הטבעית של הקרקפת.

תודות לפרופיל התזונתי (מגנזיום, אשלגן, סידן וברזל) של חומץ התפוחים, הוא גם מועיל לבריאות הציפורניים ועשוי לסייע למניעת פטרת ציפורניים ולטיפול בה.

על מנת לשפר את הבריאות והיופי מהפנים לחוץ, ערבבו כפית אחת של חומץ תפוחים גולמי ושאינו מסונן בכוס אחת של מים, ושתו את המשקה פעם או פעמיים ביום.

על מנת לטפל בבעיות יופי ספציפיות, נסו את הטיפולים הביתיים הבאים:

1.שיער

להכנת חומר שטיפה לשיער.

  • ערבבו רבע כוס של חומץ תפוחים גולמי ולא מסונן עם שתי כוסות מים.
  • לאחר החפיפה בשמפו, שפכו את התמיסה הזו על השיער.
  • עסו אותה לתוך הקרקפת והשאירו אותה למשך חמש דקות, לפני שטיפת השיער במים קרים.
  • חזרו על הפעולה הזו פעם בשבוע.

2.עור

ערבבו כמויות שוות של חומץ תפוחים גולמי ולא מסונן עם מים קרים. השתמשו בתמיסה על מנת לשטוף פנים שומניות על בסיס קבוע.

3.ציפורניים

ערבבו כמויות שוות של חומץ תפוחים גולמי ולא מסונן ומים בקערה קטנה. טבלו את הציפורניים בתמיסה למשך חמש עד עשר דקות, פעם ביום למשך מספר שבועות, על מנת למנוע את פטרת הציפורניים.

תגובות ותוכן של גולשים