טיפולים

שיניים לבנות ובריאות בדרך הטבעית

אין כמו מראה של שיניים לבנות ובוהקות. למרות שהשיטות הרגילות של הלבנת שיניים, כמו משחות ותכשירים שונים להלבנה, די יעילות בהשגת המטרה של שיניים לבנות, פעמים רבות הן עלולות לגרום למקרים של רגישות וכאב בשיניים.

לכן לאלו אשר עדיין מעוניינים להימנע מטיפולים כימיקלים שונים יש אלטרנטיבה. ישנן מספר שיטות טבעיות אשר יכולות לעזור ולהפוך את החיוך שלך למבריק, בריא ומדהים.

ירקות ופירות פריכים הן מברשות השיניים של הטבע

לירקות ופירות קשים ופריכים, יש את היכולת להעלים כתמים המצויים על השן, ואף לגרום לשיניים שלנו להראות לבנות יותר. ירקות ופירות אלו מתפקדות כאילו היו מברשת השיניים של הטבע. אז הוסיפו לתזונה שלכם תפוח, סלרי וגזר,  לאלו יש את המרקם המחוספס והקשוח שיכול לסלק את הכתמים מהשיניים שלכם, בלי לגרום להן כל נזק. ככל שהפרי או הירק יהיו יותר קשיחים ופריכים כך פעולת ניקוי השן תעשה ביתר יעילות.

קליפת תפוז

ניקוי השיניים עם קליפת תפוז מפחית את הגוון הצהוב המצטבר בשיניים.

  1. שפשפו קליפת תפוז על השיניים כל לילה לפני השינה. הויטמין C והסידן בקליפת התפוז נלחמים במיקרו-אורגניזמים במהלך הלילה.
  2. עשו זאת למשך מספר שבועות ותרגישו בתוצאות מדהימות.

השתמשו בחוט דנטלי

כן, רובנו נוטים לזלזל ביעילות של החוט הדנטלי המעצבן, אך מסתבר שאין תחליף לו, השימוש בו מסלק כתמים ומזיקים אחרים הנמצאים בין השיניים שלנו ביעילות רבה. רק עצם השימוש בחוט הדנטלי כבר יגרום לשיניים שלכם להראות לבנות ובריאות יותר. אך אין זה אומר שאפשר להזניח את צחצוח השיניים, פשוט יש להוסיף את השימוש בחוט הדנטלי לכל אורך היום.

גבינה

נמצא כי אכילת כמות קטנה של גבינה לאחר ארוחה, יכולה למנוע ריקבון וכמו כן לעודד בניית שכבת האמייל וחידוש המינרלים בשיניים.  מינרלים אלו, המצויים גם בחלב וביוגורט, מונעים התפתחות חורים בשיניים ומשאירים אותם מבריקות. המינרלים מכילים סידן וזרחן העוזרים בחידוש המינרליזציה בשן ותורמים להתפתחות האמייל.

מסטיק ללא סוכר המכיל קסיליטול

הקסיליטול הוא ממתיק טבעי אשר מונע הצטברות פלאק על השיניים. בעוד שהפלאק ניזון מסוכר רגיל, הוא איננו יכול לעכל קסילטול. בנוסף לכך הקסילטול מאזן את רמת ה-PH בפה ומגביר את כמות הליחה.
רגע.. ליחה זה טוב?!- כן, הליחה היא בעצם מין חומר ניקוי טבעי הנמצא בתוך הפה שלנו התורם בין השאר לבריאות השיניים. חשוב לזכור כי לליחה יש שני צדדים, בעוד שהיא יכולה לנקות ולשטוף, מצד שני היא נושאת איתה בקטריות, לכן צחצוח השיניים לפחות פעמיים ביום הוא עדיין דבר הכרחי.

הימנעו מסודה לאפייה

בעוד שבסודה לשתייה יש כמה רכיבים אשר יכולים למנוע כתמים על השיניים, הם לא החומר האידיאלי לשמירה על שיניים לבנות בטווח הרחוק. הסודה לאפייה יכולה להיות יותר מדי קשה ומחוספסת לשכבת האמייל בשן ובכך לגרום לשיניים נזק ולהפוך אותן לכהות יותר. לכן השתדלו להימנע מאכילת מוצרים המכילים סודה לאפייה.