5 דברים מביכים שלא מדברים עליהם!

כולם חווים בעיות בריאותיות בשלב מסוים בחייו, אבל על חלקם קשה יותר לדבר. בין אם מדובר בבעיה פיזית ובין אם מדובר בסיטואציה חברתית, בעיות אלו עלולות לגרום למצוקה משמעותית ולהשפיע על הביטחון וההערכה העצמית של האדם.

למרבה הצער, הסטיגמה סביב נושאים אלה מונעת מאנשים לבקש עזרה או לדבר עליהם עם אחרים. הנה כמה בעיות מביכות נפוצות שאנשים נוטים לשתוק לגביהן.

בעיות מביכות שלא מדברים עליהם

ריח גוף

ריח גוף יכול להיגרם ממגוון גורמים, לרבות תזונה, גנטיקה והיגיינה. אנשים עשויים להרגיש נבוכים לדבר על הנושא הזה, במיוחד אם ניסו פתרונות שונים ללא הצלחה.

טיפול טבעי לריח גוף הוא שימוש בחומץ תפוחים כדאודורנט טבעי. ערבבו מים וחומץ תפוחים ביחס שווה, ושימו על בית השחי באמצעות כרית צמר גפן.

התכונות החומציות של החומץ עוזרות לנטרל חיידקים גורמי ריח על העור. בנוסף, לחומץ תפוחים יש תכונות אנטיבקטריאליות שיכולות לעזור לשמור על עור בריא ולהפחית את הסיכון לריח. חשוב לציין כי ייתכן שתרופה זו לא תעבוד עבור כולם, ולחלק מהאנשים עשויה להיות תגובה עורית לחומץ. אם זה קורה, הפסיקו את השימוש.

גזים

גזים מוגזמים יכולים להיות מקור למבוכה, במיוחד במצבים חברתיים. אנשים עשויים להרגיש מודעים לריח ותדירות הגז שלהם, ועשויים להימנע מלדבר על כך עם אחרים.

שילוב ג'ינג'ר בתזונה זה רעיון טוב כשיש בעיית גזים. לג'ינג'ר יש תכונות אנטי דלקתיות טבעיות שיכולות לסייע בהפחתת נפיחות ואי נוחות. אתה יכול להוסיף ג'ינג'ר טרי לארוחות , להכין תה ג'ינג'ר או לקחת תוספי ג'ינג'ר. דרך נוספת להפחית גזים היא להימנע ממזונות שידועים כגורמים לגזים, כמו שעועית, עדשים, ברוקולי, כרוב ובצל. בנוסף, אכילה איטית והימנעות מבליעת אוויר יכולים גם לעזור להפחית גזים. אם התסמינים נמשכים, חשוב לפנות לייעוץ רפואי.

הזעה

הזעת יתר, הידועה גם בשם הזעת יתר, עלולה לגרום למצוקה ומבוכה משמעותית. אנשים עם מצב זה עלולים להרגיש מודעים לעצמם לגבי כתמי הזיעה שלהם ועלולים להימנע ממצבים חברתיים כתוצאה מכך.

תרופה טבעית להזעת יתר היא מריחת לוז מכשפה(הממליס) על האזור. לוז מכשפות הוא חומר טבעי שיכול לעזור להפחית את ייצור הזיעה. כל מה שצריך לעשות הוא לשים עלי הממליס במים חמים ולהכין "תה", ולהשרות כרית צמר גפן ולשים אותה על בית השחי או על אזורים מושפעים אחרים. תרופה טבעית נוספת היא ללבוש בגדים רפויים ונושמים העשויים מסיבים טבעיים כגון כותנה. בנוסף, תרגול היגיינה טוב, כגון מקלחת באופן קבוע ושימוש בסבון אנטי בקטריאלי, יכול לעזור להפחית ריחות הקשורים להזעת יתר. אם התסמינים נמשכים, חשוב לפנות לייעוץ רפואי.

אקנה

אקנה היא מצב עור שכיח שעלול לגרום למבוכה משמעותית, במיוחד בגיל ההתבגרות. אנשים עם אקנה עלולים להרגיש מודעים למראה שלהם ועלולים להימנע ממצבים חברתיים כתוצאה מכך.

שמן אתרי בזיליקום עשוי לעזור להילחם באקנה שנגרם מחיידקים. כדי להרגיע התפרצויות אקנה, דללו 1-2 טיפות של שמן אתרי בזיליקום עם כמות קטנה של שמן נשא קל ושנספג במהירות. השמנים המומלצים הם שמן שקדים או שמן ארגן. טבלו צמר גפן בתערובת ושימו על האזורים הפגועים. חשוב לנקות את הפנים לפני השימוש.

חרדה חברתית

חרדה חברתית היא סוג של הפרעת חרדה שעלולה לגרום למצוקה משמעותית במצבים חברתיים. אנשים עם חרדה חברתית עשויים להרגיש נבוכים לדבר על הפחד שלהם שישפטו או יבקרו אותם, ועלולים להימנע ממצבים חברתיים כתוצאה מכך.

יש קשר בין רמות ויטמין B12 ותסמיני חרדה. ויטמין B עשוי להקל על חרדה ולהפחית אותה. בדקו עם הרופא שלכם לפני שימוש בתוספים כלשהם. תוכלו למצוא ויטמין B גם במזונות בקישור הבא- לחצו כאן

שורה תחתונה

חשוב לזכור שבעיות אלו נפוצות ואין מה להתבייש. פנייה לעזרה מרופא או איש מקצוע בתחום בריאות הנפש יכולה לעיתים קרובות להוביל לטיפול יעיל ולשיפור איכות החיים. אל תתנו למבוכה למנוע מכם לקבל את הטיפול שאתם צריכים.